G20 ryškiausiai žibėjo su Kinija susitaikęs Donaldas Trumpas

2019 m. birželio 29 d. 14:29
Didžiojo dvidešimtuko (G-20) viršūnių susitikimas Japonijos Osakos mieste šeštadienį baigėsi svarbiais pasaulio lyderių pranešimais, bet jį užtemdė JAV prezidentas Donaldas Trumpas, sutikęs atnaujinti prekybos derybas su Kinija ir paskelbęs netikėtą kvietimą Šiaurės Korėjos lyderiui sekmadienį su juo susitikti Korėjos pusiasalį dalijančioje demilitarizuotojoje zonoje (DMZ).
Daugiau nuotraukų (4)
Nors didžiausias dėmesys teko D. Trumpui, viršūnių susitikimo šeimininkas, Japonijos premjeras Shinzo Abepaskelbė, kad susitikimas buvo sėkmingas.
„G-20 valstybės, kaip pasaulio ekonomikai vadovaujančios šalys, turi atsakomybę tiesiai žvelgti į pasaulio problemas ir atviru dialogu siūlyti sprendimus“, – užbaigdamas susitikimą sakė Sh. Abe.
„Dabar su šia „Osakos deklaracija“ turėtume atkakliai bandyti ieškoti ne skirtumų, o bendro pagrindo ir, tikimės, tęsti savo pastangas pasaulio ekonomikos augimui palaikyti“, – sakė jis.
Tačiau ieškant bendro pagrindo viršūnių susitikimo deklaracijoje buvo subtiliai apeiti nuomonių skirtumai, nepateikta jokių svarbių naujų iniciatyvų.
Vis dėlto Vokietijos kanclerė Angela Merkel sveikino faktą, kad lyderiams pavyko išlaikyti poziciją klimato kaitos klausimu. 19 Didžiojo dvidešimtuko narių, nedalyvaujant Jungtinėms Valstijoms, po dvi dienas trukusių derybų šeštadienį patvirtino Paryžiaus susitarimo klimato klausimu negrįžtamumą ir pažadėjo visiškai jį įgyvendinti.
JAV savo ruožtu pakartojo, kad D. Trumpas nusprendė trauktis iš Paryžiaus susitarimo, „nes jis nenaudingas Amerikos darbininkams ir mokesčių mokėtojams“.
A. Merkel žurnalistams sakė, kad „šio proceso negalima apgręžti“. Pasak kanclerės, kai kurie lyderiai Osakoje užsiminė norintys didinti įsipareigojimus dėl taršos šiltnamio efektą sukeliančiomis dujomis ir iki 2050 metų pasiekti nulinį taršos anglies junginiais balansą.
A. Merkel taip pat gyrė ES ir Lotynų Amerikos bloko „Mercosur“ susitarimą, taip pat sudarytą G-20 susitikimo kuluaruose. Pagal šį susitarimą po 20 metų trukusių derybų kuriama didžiausia pasaulyje laisvosios prekybos zona, be to, jame minimi Paryžiaus susitarimo tikslai.
Japonija siekė, kad Osakos viršūnių susitikimas taptų svarbiu etapu pažangai aplinkosaugos klausimais, įskaitant pasaulinės plastiko atliekų problemos sprendimą ir įsipareigojimo kovoti su klimato kaita atnaujinimą.
Pasak lyderių, jie svarstys „įvairiausias „švarias“ technologijas ir metodus, įskaitant „išmanius“ miestus, ekosistema ir bendruomene grindžiamus metodus“.
Kinija^InstantJAV
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2026 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.