Tiesa, kaip skelbia Vokietijos transliuotojas „Deutsche Welle“, iš 27 pasiūlytų objektų pavyko parduoti tik devynis. Už juos iš viso sumokėta beveik 3 mln. dolerių (2,6 mln. eurų).
Niekas nesusidomėjo brangiausiu pirkiniu – ranča „Los Tres Garcia“, už kurią buvo prašoma 1,6 mln. dolerių (1,4 mln. eurų). Ji anksčiau priklausė šiuo metu Jungtinėse Valstijose kalinamo narkobarono ir žudiko Edgaro Valdezo Villarealio giminaičiui.
Sekmadienio aukcione taip pat nepavyko parduoti buto, kuriame broliai nužudė narkotikų kartelio vadeivą Arturo „El Barbas“ Beltraną.
Šalies prezidentas Andresas Manuelis Lopezas Obradoras pažadėjo, kad aukcione surinkti pinigai bus skirti skurstančioms bendruomenėms smurto krečiamoje Gerero valstijoje.
„Pirkėjai žinos, kad įsigydami prekę jie taip pat daro gerą darbą, nes padės tiems, kas gyvena skurdo ir atskirties sąlygomis“, – penktadienį sakė šalies vadovas.
Pernai gruodį užėmęs prezidento postą, A.M.Lopezas Obradoras ėmėsi taupymo priemonių. Jis įsakė parduoti prezidento lėktuvą ir vyriausybinius automobilius, taip pat atleido prezidento sargybą.
Meksikos vyriausybė žada, kad panašių aukcionų ateityje bus daugiau. Pirmas buvo surengtas šiemet gegužę. Už prabangius automobilius ir kitą turtą, anksčiau priklausiusį nusikaltėliams ir vienam korumpuotam politikui, buvo sumokėta 1,5 mln. dolerių (1,3 mln. eurų).