Neįtikėtinas milijonieriaus pabėgimas: keliavo pasislėpęs muzikos instrumento dėkle

2020 m. sausio 2 d. 21:21
Lrytas.lt
Kadaise jis buvo vienas įtakingiausių automobilių industrijos titanų, o jo darbai jam užtikrino herojaus statusą. Šiomis dienomis Carlosas Ghosnas tapo vienu įžymiausiu pasaulio nusikaltėlių ir bėgliu.
Daugiau nuotraukų (3)
Ilgametis automobilių kompanijos „Nissan“ vadovas C. Ghosnas, ilgus mėnesius laukė teismo verdikto, dėl savo neteisėtų finansinių veikų.
Bent jau taip manė Japonijos teisėsauga. C. Ghosnas dar praėjusių metų balandį sumokėjo 7,9 mln. eurų užstatą.
Jis buvo stebimas 24 valandas per parą, šalia jo namo buvo įmontuotos stebėjimo kameros. C. Ghosnas galėjo ribotai naudotis elektroninėmis ryšio priemonėmis ir jam buvo uždrausta išvykti į užsienį.
Tačiau tada nutiko kažkas nepaaiškinamo. Naujųjų metų išvakarėse garsusis verslininkas buvo pastebėtas Libane. Visa Japonija buvo priversta raudonuoti.
„Aš pasprukau nuo persekiojimo ir neteisybės“, – savo pranešime rašė buvęs „Nissan“ vadovas C. Ghosnas.
„Mes buvome šokiruoti. Jaučiuosi kaip kvailys, – teigė verslininko advokatas Junichiro Hironaka – Kaip jis galėjo šitaip pasielgti?“.
Tačiau svarbiausias klausimas yra ne kodėl vyras paspruko, bet kaip jam tai pavyko.
Vienas Libano televizijos kanalas pranešė, kad C. Ghosnas pabėgo iš griežtai saugomos jo rezidencijos padedamas sukarintos grupuotės, kuri apsimetė muzikantais.
Grupė neva grojo jo namuose, o po pasirodymo, 65 metų verslininkas įsiropštė į vieną iš muzikos instrumentų dėklų ir buvo slapta išgabentas į netoliese esantį oro uostą.
Ši teorija sėkmingai plito socialiniuose tinkluose, tačiau vyro žmona Carole Ghosn, tokią versija išvadino „nesąmone“.
Buvusio „Nissan“ kompanijos vadovo pabėgimas iš Tokijo į Beirutą buvo planuotas keletą savaičių ar net mėnesių, teigia žiniasklaida.
„Wall Street Journal“ rašė, kad grupė C. Ghosno „išvaduotojų“ buvo artimi jo aplinkos žmonės, kurie nuvežė jį iki jo asmeninio lėktuvo, kuris vėliau nusileido Turkijos sostinėje Stambule.
Iš ten jis tęsė kelionę iki Libano sostinės Beiruto, kuriame atsidūrė gruodžio 30 dieną. Teigiama, kad prie operacijos prisidėjo ir verslininko žmona, kuri jį pasitiko oro uoste Libane.
„The Financial Times“ pranešė, kad verslininko išgabenimo operaciją planavo ir ruošė net kelios asmenų grupės.
Manoma, kad net asmeninio lėktuvo pilotas nežinojo apie C. Ghosno buvimą jame. Pabėgimą turėjo palengvinti ir tai, kad verslininkui pagal jo lygtinio paleidimo sąlygas nereikėjo dėvėti sekimo prietaiso.
Neaišku ir kaip C. Ghosnui pavyko išskristi, juolab, kad iš jo buvo atimti net 3 šalių: Brazilijos, Prancūzijos ir Libano pasai.
Nėra žinoma, ar garsusis bėglys turėjo pasų kopijas. Verslininkams retkarčiais leidžiama tokia privilegija.
Įmanoma ir galimybė, kad C. Ghosnas gavo diplomatinį pasą iš Libano vyriausybės, nors tai nebuvo patvirtinta.
Prancūzijos dienraštis „La Monde“ rašė, kad verslininkas turėjo asmens tapatybės kortelę arba galėjo naudotis suklastotu dokumentu.
Buvusio „Nissan“ vadovo atstovė sakė, kad vyras pasinaudojo Prancūzijos šalies pasu, atvykstant į Libano teritoriją, bet nepranešė, kaip jis išvyko iš Japonijos.
Japonijoje žinia apie C. Ghosno pabėgimą buvo sutikta ypač aštriai. Vienas Japonijos politikas teigė, kad garsiajam bėgliui padėjo aukšti valstybės pareigūnai.
Buvęs Tokijo vadovas net apkaltino Libaną, tiesiogiai prisidėjus prie neįtikėtino pabėgimo. C. Ghosnas užaugo Libane, jo atvaizdas net puikavosi ant šios šalies pašto ženklų.
Du naujienų agentūros „Reuters“ šaltiniai pranešė, kad Libano ambasadorius Japonijoje kasdien lankydavo C. Ghosną, kuomet jam buvo paskirtas areštas.
Libano vyriausybė atmeta bet kokius kaltinimus, prisidedant prie šios pabėgimo operacijos. „Mes nežinome nieko apie jo atvykimą“, – kalbėjo ministras Salimas Jreissati.
Turkijos ir Prancūzijos pareigūnai taip pat tikino, kad nieko nežinojo apie C. Ghosno planus.
Tarp Japonijos ir Libano nėra pasirašytas joks ekstradicijos susitarimas, todėl C. Ghosno verdikto ateitis pakibo nežinioje.
Japonija skiria milijonus remdama Libaną, todėl tikėsis, kad jiems pavyks susigrąžinti ir nuteisti garsųjį multimilijonierių.
Parengta pagal BBC inf.
Carlosas Ghosnas^Instantpabėgimas
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.