Nuo Londono Tate'o galerijos balkono berniuką numetęs paauglys įkalintas iki gyvos galvos

Londono Tate'o šiuolaikinio meno galerijoje nuo apžvalgos aikštelės šešiametį prancūzą numetusiam paaugliui teismas penktadienį skyrė laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmę.

​Londono Tate'o šiuolaikinio meno galerijoje nuo apžvalgos aikštelės šešiametį prancūzą numetusiam paaugliui teismas penktadienį skyrė laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmę.<br>AFP/Scanpix nuotr.
​Londono Tate'o šiuolaikinio meno galerijoje nuo apžvalgos aikštelės šešiametį prancūzą numetusiam paaugliui teismas penktadienį skyrė laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmę.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Skelbdama nuosprendį J. Bravery Centrinio baudžiamojo teismo teisėja M. McGowan nurodė, kad jo veiksmai buvo „beširdiški“ ir „neįsivaizduojami“.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Skelbdama nuosprendį J. Bravery Centrinio baudžiamojo teismo teisėja M. McGowan nurodė, kad jo veiksmai buvo „beširdiški“ ir „neįsivaizduojami“.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Jun 26, 2020, 5:37 PM, atnaujinta Jun 26, 2020, 5:41 PM

Teisėja Maura McGowan pareiškė, kad 18 metų Jonty Bravery už grotų turės praleisti mažiausiai 15 metų už tai, kad pernai rugpjūčio 4 dieną pašiurpusios minios akivaizdoje pasikėsino nužudyti mažametį berniuką.

„Gali būti, kad jūs niekada nebūsite paleistas“, – pridūrė teisėja.

Mažametis, kurio tapatybė neskelbiama, buvo numestas žemyn galva nuo 10 aukšte esančios aikštelės ir trenkėsi į 30 metrų žemiau esantį pastato penkto aukšto stogą.

Berniukui lūžo stuburas, kojos, rankos, jis patyrė galvos traumą. Nuo to laiko vaiko būklė pagerėjo, bet jam ir toliau reikalinga nuolatinė priežiūra ir jis gali niekada visiškai neatsigauti.

Skelbdama nuosprendį J. Bravery Centrinio baudžiamojo teismo teisėja M. McGowan nurodė, kad jo veiksmai buvo „beširdiški“ ir „neįsivaizduojami“.

Teisėja nuteistajam sakė, kad jis it toliau kels „didelį pavojų visuomenei“.

„Jūs vos nenužudėte šešiamečio berniuko... Jūsų sukeltos traumos yra siaubingos“, – kalbėjo ji. – Berniukas patyrė ilgalaikių sužalojimų, pakeitusių jo gyvenimą.“

„Aš esu beprotis“

Po išpuolio J. Bravery buvo suimtas ir laikomas griežtai saugomame psichiatrijos skyriuje. Nusikaltimą jis sakė įvykdęs todėl, kad nesulaukė tinkamo gydymo dėl savo psichinės sveikatos problemų.

Stambaus sudėjimo paaugliui, kuris nusikaltimo metu buvo 17 metų, autizmo spektro sutrikimas buvo nustatytas, kai jis buvo vos penkerių. Be to, vaikinui taip pat pasireiškia asmenybės sutrikimas.

Pasak psichiatrų, jam taip pat pasireiškė psichopatinių požymių, nors oficialiai dėl šios būklės jis nebuvo vertintas.

Nelaimės dieną, atsakydamas į klausimą, ką jis padarė, paauglys šyptelėjo ir atsakė: „Taip, aš esu beprotis... Tai ne mano kaltė. Tai socialinių tarnybų kaltė.“

Kilo klausimų, kaip jis sugebėjo įvykdyti šį išpuolį, kai gyveno socialiniame būste vakarinėje Londono dalyje, prižiūrimas socialinių tarnybų.

Teismas išgirdo, kad jaunuolis jau anksčiau leido suprasti apie planuojamą išpuolį slaptame įraše, kurį, kaip pranešama, padarė jo globėjai, Šiuo įrašu globėjai nepasidalino.

Teismo medicinos ekspertas psichiatras ketvirtadienį teisme sakė nemanąs, kad J. Bravery kada nors galima būtų svarstyti paleisti į visuomenę.

Pasak teisėjos M. McGowan, ji įvertino medicinos ekspertų pateiktas išvadas ir nusprendė, kad griežto režimo psichiatrijos skyriuje jis nebus labiau gydomas nei kalėjime.

Teisėja sušvelnino bausmę, atsižvelgdama į jaunuolio amžių ir kaltės prisipažinimą.

Tačiau teisėja perspėjo nuteistąjį: „Negaliu per anksti tvirtinti, kad tai nebus 15 metų bausmė. Nuosprendis yra laisvės atėmimas iki gyvos galvos. Minimalus bausmės laikas – 15 metų.“

„Anksčiau jūsų paleidimas pirma laiko negali būti svarstomas. Jūs galite niekada nebūti paleistas“, – sakė ji.

Per vaizdo ryšį teismo posėdį stebėjęs J. Bravery išgirdęs nuosprendį neparodė jokių emocijų.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.