Simbolinį Laisvės kelią atkartoti ir Baltarusijos žmones palaikyti ruošiasi ir lietuviai užsienyje

Kas yra stipresnis? Ginklai ir smurtas ar vėliavos ir gėlės rankose? Grasinantys diktatoriai ar taikūs žmonės su laisvės troškimu širdyje? Abejingumas ar vienybė?

Prieš 31-erius metus įvykęs Baltijos kelias yra unikalus pavyzdys, kad Tautos valia siekti laisvės yra nepalaužiama jokia brutalia jėga, kad laisvė yra ne tik valstybės, bet kiekvieno žmogaus pamatinė vertybė. <br>M.Ambrazo nuotr.
Prieš 31-erius metus įvykęs Baltijos kelias yra unikalus pavyzdys, kad Tautos valia siekti laisvės yra nepalaužiama jokia brutalia jėga, kad laisvė yra ne tik valstybės, bet kiekvieno žmogaus pamatinė vertybė. <br>M.Ambrazo nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Daiva Lapėnaitė, itlietuviai.it

Aug 15, 2020, 2:42 PM

Prieš 31-erius metus įvykęs Baltijos kelias yra unikalus pavyzdys, kad Tautos valia siekti laisvės yra nepalaužiama jokia brutalia jėga, kad laisvė yra ne tik valstybės, bet kiekvieno žmogaus pamatinė vertybė.

Baltijos šalys sugebėjo nustebinti pasaulį, parodydamos, kad ne tankais, ginklais ir smurtu išreiškiamas laisvės ir nepriklausomybės troškimas, parodoma tikroji vienybė ir brolybė, kovojama už savo ir tautos gerbūvį. Baltijos kelias – laisvų žmonių grandinė – tapo unikaliu stebuklu, kurį UNESCO įtraukė į tarptautinį „Pasaulio atminties“ registrą.

Tai, ką Lietuva išgyveno prieš daugiau kaip trisdešimt metų, Baltarusija išgyvena šiandien. Ir tai nėra šalis kažkur toli. Tai nėra kažkas, kas mūsų neliečia. Tai yra diktatūrą kenčianti šalis Europoje, kurios žmonių teises ir likimus savo rankose laikantis diktatorius stato atominę elektrinę vos pusšimtis kilometrų nuo Lietuvos sostinės. Tai yra mūsų kaimynai, tokie patys žmonės kaip mes: norintys gyventi demokratinėje valstybėje, norintys būti laisvi ir kurti savo bei šalies gerovę.

Negalima tiesiog patogiai įsitaisyti pajūrio gulte ir abejingai stebėti kas vyksta. Negalima užsimerkti. Negalima tylėti. Ir ko labiausiai negalima – tai pamiršti, kad mes, lietuviai, patys prieš tris dešimtmečius išgyvenome panašią situaciją ir jei niekas iš išorės nebūtų mūsų palaikęs vargu, ar šiandien besimėgautume visomis „savaime suprantamomis“ laisvėmis, teisėmis ir galimybėmis.

Todėl šiemet, rugpjūčio 23 d. 18 val. Baltijos kelio 31-ųjų metinių proga, Italijos lietuvių naujienų portalas ITLIETUVIAI.IT kviečia į simbolinį Baltijos kelią prie paskutinės diktatūros Europoje – Baltarusijos – ambasados Romoje, adresu Via delle Alpi Apuane, 16.

Portalas ITLIETUVIAI.IT yra nepriklausomas naujienų portalas, kuris vadovaujasi nuostata laikytis neutralumo politinių ideologijų atžvilgiu. Tad kviečia į taikią ir gražią simbolinę Baltijos kelio akciją visus, laisvę branginančius žmones.

Dėl pandemijos diktuojamų sąlygų dalyviai raginami laikytis visų Italijos vyriausybės saugumo nurodymų: dėvėti apsaugines veido kaukes, laikytis vieno metro atstumo, už rankų susiimti dėvint vienkartines pirštines per saugų vėliavos atstumą.

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.