ES įveda sankcijas Baltarusijos režimą remiančioms įmonėms S. Cichanouskajos atstovai: ES 2021-ųjų pradžioje svarstys naujas sankcijas Minskui

Europos Sąjungos šalių ambasadoriai trečiadienį sutarė įvesti sankcijas Baltarusijos įmonėms ir asmenims, kurie remia Aliaksandro Lukašenkos režimą, pranešė diplomatinis šaltinis.

A. Lukašenka.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
A. Lukašenka.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Protestai prieš A. Lukašenkos režimą netyla.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Protestai prieš A. Lukašenkos režimą netyla.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Protestai prieš A. Lukašenkos režimą netyla.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Protestai prieš A. Lukašenkos režimą netyla.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Protestai prieš A. Lukašenkos režimą netyla.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Protestai prieš A. Lukašenkos režimą netyla.<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Lrytas.lt

Dec 16, 2020, 11:53 AM, atnaujinta Dec 16, 2020, 2:39 PM

Fizinių ir juridinių asmenų, kuriems bus taikomos sankcijos, sąrašas bus paskelbtas ketvirtadienį. Tai jau trečias ES sankcijų Minsko režimui paketas.

„Trečias sankcijų paketas priimtas. Jis kokybiškai kitoks – jau atsirado ir asmenys bei įmonės, kurios prisideda prie brutalaus režimo išlaikymo“, – BNS sakė neįvardintu norėjęs likti šaltinis.

Sankcijos įvestos 29 fiziniams ir septyniems juridiniams asmenims. Konkrečios į juodąjį sąrašą įtrauktos įmonės kol kas nepaskelbtos.

ES tau taiko sankcijas A. Lukašenkai, jo sūnui ir daugiau kaip pusšimčiui Minsko režimo pareigūnų.

Sankcijomis draudžiama išduoti vizas „juodajame sąraše“ atsidūrusiems Baltarusijos pareigūnams ir įšaldomas jų turtas bloke.

Naujausias ambasadorių sprendimas priimtas tą pat dieną, kai buvusi kandidatė į Baltarusijos prezidentus Sviatlana Cichanouskaja atvyko į Briuselį atsiimti Andrejaus Sacharovo premijos už minties laisvę, kurią Europos parlamentas šįmet skyrė baltarusių opozicionieriams.

ES plečia sankcijas Minsko režimui, A. Lukašenkai toliau griežtomis priemonėmis slopinant protestus, kurių dalyviai sulaikomi, persekiojami ir bauginami.

 

Sekmadienį Baltarusija paskelbė, kad nuo gruodžio 20-osios laikinai uždarys valstybės sausumos sienas. Toks sprendimas argumentuotas pastangomis pažaboti koronavirus plitimą, tačiau opozicija jį laiko dar viena priemone kitokiai nuomonei slopinti.

Dekretas draudžia išvykti iš šalies Baltarusijos piliečiams ir užsieniečiams, turintiems nuolatinį ar laikiną leidimą gyventi šalyje.

Virtinė baltarusių opozicionierių kilus protestų bangai pasitraukė į Lietuvą, Latviją, Lenkiją.

S. Cichanouskajos atstovai: ES 2021-ųjų pradžioje svarstys naujas sankcijas Minskui

Europos Sąjunga neapsiribos trimis sankcijų Baltarusijai paketais, trečiadienį pranešė baltarusių opozicijos lyderės Sviatlanos Cichanouskajos spaudos tarnyba.

„Europos Sąjunga pritarė trečiam sankcijų prieš režimą Baltarusijoje paketui. Jis taikomas 29 žmonėms ir septyniems juridiniams asmenims. Rytoj ši informacija bus paskelbta oficialiame ES žurnale. Kitas paketas Europoje bus aptartas kitų metų pradžioje“, – sakoma pranešime.

Jame taip pat nurodoma, kad buvusi kandidatė į Baltarusijos prezidentus S. Cichanouskaja trečiadienį susitiko su ES diplomatijos vadovu Josepu Borrelliu.

„Jie aptarė naujas sankcijas ir paramą Baltarusijai. Taip pat kalbėta apie griežtesnes tikslines ekonomines sankcijas [Aliaksandro] Lukašenkos bendrininkams ir kompanijoms, vykdančioms represijas prieš darbuotojus dėl jų politinių pažiūrų“, – pažymėjo spaudos tarnyba.

Trečią sankcijų Baltarusijai paketą trečiadienį Briuselyje suderino Europos Sąjungos valstybių narių Nuolatinių atstovų komitetas (COREPER).

Trečiadienį S. Cichanouskaja ir jos bendražygiai Europos Parlamente atsiėmė demokratinei Baltarusijos opozicijai paskirtą Sacharovo premiją už minties laisvę.

Europos Parlamento pirmininkas Davidas Sassoli per plenarinę sesiją spalio 22 dieną paskelbė, kad prestižinė Europos Parlamento Andrejaus Sacharovo premija šįmet atitenka Baltarusijos demokratinei opozicijai, vadovaujamai į Lietuvą pasitraukusios S. Cichanouskajos.

D. Sassoli premijos laureatais paskelbė baltarusių Koordinacinės tarybos iniciatorius: S. Cichanouskają, rašytoją, Nobelio literatūros premijos laureatę Sviatlaną Aleksijevič, aktyvistus Maryją Kalesnikavą, Volhą Kavalkovą, Veraniką Capkalą, Siarhejų Cichanouskį, Alesį Bialiackį, Siarhejų Dyleuskį, Sciapaną Pucilą, Mikalajų Statkevičių.

Sacharovo premiją už minties laisvę Europos Parlamentas kasmet skiria žmonėms, reikšmingai prisidėjusiems prie kovos už žmogaus laisves.

Baltarusiją jau penktą mėnesį krečia masiniai protestai dėl rugpjūčio 9-osios prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas A. Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo 1994 metų.

Opozicija ir Vakarų demokratijos tvirtina, kad šie rinkimai buvo suklastoti, ir jų nugalėtoja laiko politikos naujokę S. Cichanouskają, kovoje dėl prezidento posto pakeitusią savo įkalintą vyrą.

Protestuotojai reikalauja A. Lukašenkos atsistatydinimo, politinių kalinių paleidimo ir naujų rinkimų.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.