Išrinktasis JAV prezidentas J. Bidenas paskiepytas antrąja doze vakcinos nuo COVID-19

2021 m. sausio 12 d. 09:32
Pirmadienį išrinktajam JAV prezidentui Joe Bidenui buvo sušvirkšta antroji dozė vakcinos nuo koronaviruso infekcijos (COVID-19), tuo metu, kai JAV koronaviruso pandemija toliau siautėja.
Daugiau nuotraukų (1)
J. Bidenas paskiepytas gimtojoje Delavero valstijoje. Šį įvykį transliavo televizija, taip siekiant sustiprinti amerikiečių pasitikėjimą vakcina. Pirmąją „Pfizer/BioNTech“ vakcinos nuo COVID-19 dozę J. Bidenas gavo gruodį.

Tiesioginio eterio metu J. Bidenas paskiepytas antra vakcinos nuo koronaviruso doze

Koronaviruso pandemija JAV toliau smarkiai siautėja, atvejų daugėja. Johnso Hopkinso universiteto duomenimis, šalyje nuo pandemijos pradžios patvirtinta jau daugiau kaip 22,5 mln. užsikrėtimo atvejų ir 375 tūkst. mirčių. JAV pirmauja pasaulyje tiek pagal patvirtintų COVID-19 atvejų, tiek pagal mirčių skaičių.
Nors ligoninėms, klinikoms ir slaugos namams visoje šalyje buvo išdalinta maždaug 25,5 mln. pirmųjų vakcinų nuo COVID-19 dozių, oficialūs duomenys rodo, kad iki šiol paskiepyta buvo tik apie 9 mln. žmonių.
J. Bidenas, kuris sausio 20 d. bus inauguruotas naujuoju JAV prezidentu, teigė, kad svarbiausias jo administracijos uždavinys bus paspartinti skiepijimo kampaniją šalyje.
„Tai, kad kasdien miršta trys-keturi tūkstančiai žmonių, yra nepriimtina, tiesiog neteisinga, ir mes galime daug padaryti, kad tai pakeistume“, – sakė demokratas J. Bidenas.
JAV šiuo metu yra patvirtintos dvi vakcinos nuo koronaviruso – „Pfizer/BioNTech“ ir „Moderna“. Antroji abiejų vakcinų dozė turi būti suleidžiama po trijų ar keturių savaičių.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2026 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.