B. Johnsonas svarsto galimybę boikotuoti olimpiadą Pekine

Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas neatmeta ateinančiais metais vyksiančių Pekino žiemos olimpinių žaidynių diplomatinio boikoto galimybės dėl žmogaus teisių pažeidimų Kinijoje, šeštadienį pranešė dienraštis „The Times“.

Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas.<br>AP/Scanpix nuotr.
Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas.<br>AP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

2021-11-20 10:44

JAV prezidentui Joe Bidenui anksčiau šią savaitę prabilus apie olimpiados boikoto galimybę Britanijos vyriausybėje vyksta „aktyvi diskusija“, ar Londonas turėtų pasekti šiuo pavyzdžiu, rašo leidinys. „The Times“ pridūrė, kad tokią inciatyvą palaiko užsienio reikalų sekretorė Liz Truss.

Vienas iš siūlymų – kad britų pareigūnai į žaidynes nevyktų ir kad šaliai atstovautų tik Jungtinės Karalystės ambasadorius Kinijoje.

Visgi kai kurie šaltiniai neigė, jog L. Truss palaiko šią idėją, ir atkreipė dėmesį, kad ji niekada nėra viešai pasisakiusi šiuo klausimu.

„Kalbama, kad Truss yra asmeniškai sukrėsta Pekino vykdomo uigūrų persekiojimo, įskaitant pranešimus apie priverstinę sterilizaciją ir vergišką darbą Sindziange – Kinijos šiaurės vakariniame autonominiame regione“, – rašo „The Times“.

JK Užsienio reikalų ministerija atsisakė komentuoti šiuos pranešimu, tik pareiškė: „Vyriausybė vadovauja tarptautinėms pastangoms Jungtinėse Tautose patraukti Kiniją atsakomybėn už žmogaus teisių pažeidimus Sindziange.“

Pekino žiemos olimpinės žaidynės vyks ateinančių metų 4–20 dienomis.

JAV svarsto boikoto galimybę

J. Bidenas ketvirtadienį taip pat sakė, jog svarsto JAV diplomatinio boikoto Pekino žiemos olimpiados atžvilgiu galimybę.

Toks boikotas būtų bandymas pademonstruoti tvirtą poziciją dėl teisių pažeidimų Kinijoje nepaveikiant JAV sportininkų.

J. Bideno komentaras pasirodė po pirmadienį įvykusio ilgai laukto JAV prezidento susitikimo vaizdo ryšiu su Kinijos lyderiu Xi Jinpingu. Per tą susitikimą abu lyderiai sakė norintys užtikrinti stabilumą ir užkirsti kelią atsitiktiniams konfliktams.

J. Bidenas savo šalyje spaudžiamas garsiai kalbėti apie žmogaus teisių pažeidimus Kinijoje, ypač Sindziango regione, kur, pasak JAV vyriausybės, represijos prieš uigūrų etninę grupę prilygsta genocidui.

Aktyvistai tvirtina, kad mažiausiai milijonas uigūrų ir kitų musulmonų mažumų atstovų laikomi perauklėjimo stovyklose Kinijos šiaurės vakariniame Sindziango regione. Jie kaltina Kinijos valdžią varžant šių asmenų teisę išpažinti savo tikėjimą ir jų laisves. Be to, Kinija kaltinama prievartiniu moterų sterilizavimu, prievartinio darbo taikymu.

Kinijos užsienio reikalų ministerija penktadienį atmetė šiuos kaltinimus kaip „neatitinkančius tikrovės ir visiškai nepagrįstus“. Vašingtono teiginiai, kaip pareiškė ministerija, „kinų vertinimu, yra pokštas“.

„Sporto politizavimas prieštarauja olimpinei dvasiai ir kenkia visų šalių sportininkų interesams“, – penktadienį sakė Užsienio reikalų ministerijos atstovas Zhao Lijianas.

Antradienį JAV laikraštis „The Washington Post“ pranešė, kad J. Bideno administracija netrukus paskelbs diplomatinį boikotą, reiškiantį, kad sportininkai olimpiadoje dalyvaus, bet vyriausybės atstovų tribūnose nebus.

Baltųjų rūmų pareigūnai sakė, kad šis klausimas nebuvo iškeltas per virtualų J. Bideno ir Xi Jinpingo susitikimą.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.