Vokietijos centro kairysis aljansas susitarė dėl naujos vyriausybės: sieks užbaigti anglių vartojimą iki 2030 metų Žada legalizuoti kanapes (8)

Vokietijos centro kairiųjų vadovaujamas partijų aljansas trečiadienį paskelbė sudaręs susitarimą suformuoti naują vyriausybę, kurioje pirmąkart per pastaruosius 16 metų pirmuoju smuiku grieš Socialdemokratų partija (SPD), sakoma koalicijos sutartyje, su kuria susipažino naujienų agentūra AFP.

Vokietijos centro kairiųjų vadovaujamas partijų aljansas trečiadienį paskelbė sudaręs susitarimą suformuoti naują vyriausybę.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Vokietijos centro kairiųjų vadovaujamas partijų aljansas trečiadienį paskelbė sudaręs susitarimą suformuoti naują vyriausybę.<br>AFP/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Nov 24, 2021, 4:14 PM, atnaujinta Nov 24, 2021, 5:32 PM

Praėjus dviem mėnesiams po visuotinių rinkimų, kuriuose SPD įveikė kanclerės Angelos Merkel konservatyvią CDU-CSU koaliciją, socialdemokratai sudarė susitarimą su žaliaisiais ir libertarine Laisvąja demokratų partija (FDP), kad nauju kancleriu tarps dabartinis finansų ministras – 63 metų Olafas Scholzas.

Vokietijos finansų ministrų postas atiteks libertarinės partijos atstovui

Vokietijos libertarinė Laisvoji demokratų partija (FDP) būsimoje vyriausybėje vadovaus Finansų ministerijai, o Žaliųjų partija – Užsienio reikalų ministerijai ir naujai ministerijai, atsakingai už klimato ir ekonomikos politiką, sakoma koalicijos sutartyje, su kuria trečiadienį susipažino naujienų agentūra AFP.

„Žalieji vadovaus šioms ministerijoms: Užsienio reikalų ir Ekonomikos ir klimato apsaugos“, taip pat Šeimos reikalų, Aplinkos ir Žemės ūkio ministerijoms, sakoma dokumente.

„FDP vadovaus finansams, teisingumui, susisiekimui ir skaitmeniniams reikalams, taip pat švietimui ir mokslui“, – nurodoma sutartyje.

Vokietijos centro kairiųjų vadovaujamas partijų aljansas trečiadienį paskelbė sudaręs susitarimą suformuoti naują vyriausybę, kurioje pirmąkart per pastaruosius 16 metų pirmuoju smuiku grieš Socialdemokratų partija (SPD).

Praėjus dviem mėnesiams po visuotinių rinkimų, kuriuose SPD įveikė kanclerės Angelos Merkel konservatyvią CDU-CSU koaliciją, socialdemokratai sudarė susitarimą su žaliaisiais ir FDP, kad nauju kancleriu tarps dabartinis finansų ministras – 63 metų Olafas Scholzas.

Legalizuos kanapes

Trys partijos, sudarysiančios kitą Vokietijos vyriausybę, planuoja įteisinti kanapių naudojimą pramoginiais tikslais, sakoma trečiadienį pristatytame jų koalicijos susitarime.

„Įdiegsime kontroliuojamą kanapių platinimą suaugusiems vartojimo tikslais licencijuotose parduotuvėse“, – sakoma Socialdemokratų, Žaliųjų ir liberalų FDP dokumente.

„Taip bus kontroliuojama kokybė, užkertamas kelias užterštų medžiagų cirkuliacijai ir užtikrinama nepilnamečių apsauga“.

Sieks užbaigti anglių vartojimą iki 2030 metų

Trys partijos, sudarysiančios naująją Vokietijos vyriausybę, planuoja, kad šalis laipsniškai atsisakys anglių deginimo iki 2030-ųjų – aštuoneriais metais anksčiau nei ketinta iki šiol, sakoma trečiadienį sudarytoje koalicijos sutartyje.

Socialdemokratų partija (SPD), Žaliųjų partija ir liberali Laisvoji demokratų partija (FDP) siekia „paankstinti laipsnišką anglių atsisakymą, idealiu atveju – iki 2030 metų, ir palikti praeityje vidaus degimo variklių technologiją“, – sakoma dokumente. Partijos pridūrė, kad Vokietija sieks iki 2045 metų tapti klimatui neutrali.

Būsimasis kancleris O. Scholzas: nauja Vokietijos vyriausybė sieks „suverenios“ Europos

Suvereni Europa bus naujosios Vokietijos vyriausybės užsienio politikos „raktas“, trečiadienį pareiškė būsimasis šalies kancleris Olafas Scholzas, trims partijoms parengus susitarimą dėl valdančiosios koalicijos suformavimo.

„Mūsų, kaip ekonomiškai stiprios ir daug gyventojų turinčios šalies Europos širdyje, uždavinys – įgalinti, skatinti ir stumti į priekį šią suverenią Europą“, – kalbėjo O. Scholzas, jo Socialdemokratų partijai (SPD) pristatant koalicijos sutartį su žaliaisiais ir libertarine Laisvąja demokratų partija (FDP).

Nauja Vokietijos valdžia išskirs 1 mlrd. eurų premijoms su COVID-19 kovojantiems medikams

Formuojama Vokietijos vyriausybė išskirs milijardą eurų premijoms sveikatos priežiūros specialistams, dirbantiems kovos su COVID-19 pandemija priešakinėse linijose, trečiadienį pažadėjo būsimasis kancleris Olafas Scholzas.

„Ligoninėse ir namuose dirbantiems slaugytojams, kuriems keliami ypatingi reikalavimai, bus mokamos premijos“, – sakė O. Scholzas, pristatydamas naujas politikos gaires.

Jose nurodoma, kad buriama valdančioji koalicija „susitarė šiai slaugytojų priemokai išskirti milijardą eurų“.

Pasirengusi dialogui su Rusija

Naujoji Vokietijos vyriausybė, formuojama socialdemokratų, žaliųjų ir liberalų, pasirengusi pradėti dialogą su Rusija, nurodoma trečiadienį paskelbtoje koalicinėje sutartyje.

„Vokietijos ir Rusijos santykiai yra gilūs ir daugialypiai. Be to, Rusija yra svarbi tarptautinė veikėja. Žinome, kokie svarbūs yra stabilūs ir tvirti santykiai, todėl ir toliau jų siekiame. Esame pasirengę konstruktyviam dialogui“, – nurodoma dokumente.

Ten pat priduriama, kad naujoji koalicija vystydama ryšius su Maskva atsižvelgs į kitų Europos šalių – „ypač mūsų partnerių Vidurio ir Rytų Europoje“ – interesus.

Spauskite mygtuką „VISI KOMENTARAI“ ir reikškite savo nuomonę.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2021 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.