Kartu Japonijos valdžia nerimauja dėl susiklosčiusios situacijos, kadangi šalies strateginės suskystintųjų gamtinių dujų atsargos yra ribotos. Didžiausią susirūpinimą kelia tai, kad šią žiemą gali smarkiai atšalti orai: tokiu atveju Japonija turės pati naudoti savo dujų atsargas. „Kyodo“ duomenimis, Japonija ketina koordinuoti savo veiksmus šiuo klausimu su kitomis Vakarų šalimis.
Ketvirtadienį Japonijos ekonomikos, prekybos ir pramonės ministras Kōichi Hagiuda pareiškė, jog šalies vyriausybė pasirengusi apsvarstyti galimybę organizuoti dujų tiekimą į Europą, jeigu būtų eskaluojama įtampa dėl Ukrainos.
Ministras taip pakomentavo naujienų agentūros „Bloomberg“ pranešimą, kad JAV ir ES atstovai kreipėsi į kai kurias Azijos šalis, konkrečiai – į Japoniją, Pietų Korėją ir Indiją, prašydami organizuoti dujų tiekimą į Europą konflikto Ukrainoje atveju. Pasak šaltinių, norima, kad šios šalys leistų tiekti Europos Sąjungai dalį dujų, priklausančių joms pagal ilgalaikes sutartis.
„Bloomberg“ žiniomis, JAV prezidento Joe Bideno administracija mėgina susitarti dėl dujų tiekimo Europai ne tik su Azijos šalimis, bet ir su Libija, Egiptu, Kataru ir Nigerija. Vakarai taip pat vedė derybas šiuo klausimu su Kinija, bet jos, anot agentūros šaltinių, buvo riboto pobūdžio.
Susiję straipsniai
Japonija yra didžiausia pasaulyje suskystintųjų dujų importuotoja, bet jų neeksportuoja.
Pasaulio dujų rinkos pajėgumai yra mažesni negu naftos rinkos. Todėl Kataro, vieno didžiausių pasaulyje suskystintųjų gamtinių dujų eksportuotojų, energetikos ministras antradienį pareiškė, kad niekas negalės vienašališkai užtikrinti Europai reikalingo dujų kiekio nesutrikdydamas jų tiekimo į kitus regionus.


