„Rusijos Chmeimimo karinės bazės vadovybei nurodyta kasdien į Ukrainą siųsti iki 300 kovotojų“, – sakoma pranešime.
Tuo pat metu kovo 15 d. iš Chmeimimo karinės bazės (Sirijoje) į Rusiją buvo išsiųsta 150 samdinių, kurie turėjo dalyvauti kovinėse operacijose prieš Ukrainą.
„Ukrainos karinės žvalgybos duomenimis, artimiausiu metu iš Sirijos į Rusiją ir Baltarusiją planuojama gabenti ginklus, karinę įrangą ir kitus išteklius, skirtus Rusijos okupacinei kariuomenei paremti. Sirijos prezidentas Basharas al Assadas pažadėjo Rusijai suteikti 40 tūkst. kovotojų karui Ukrainoje“, – sakė žvalgybos pareigūnai.
Ukrainos politikas: jei ginklų tiekimas nespartės, pasaulis gali sulaukti blogiausio scenarijaus
„Verbuojant samdinius žadama, kad jie okupuotose teritorijose vykdys tik policines, t. y. griežtai policijos, funkcijas. Tačiau pastaruoju metu tarp samdinių ėmė sklisti informacija apie tiesioginį dalyvavimą kovinėse operacijose prieš Ukrainos kariuomenę. Tai labai sumažino sirų kovinę dvasią“, – teigiama ataskaitoje.
Tuo pat metu į Chmeimimo karinę bazę iš Rusijos neseniai atvyko daugiau kaip 30 kovotojų, kurie buvo sužeisti mūšiuose su Ukrainos gynėjais.
Susiję straipsniai
„Tai neigiamai paveikė kitų samdinių moralę ir paskatino kai kuriuos iš jų atsisakyti dalyvauti kovinėse operacijose. Pasitaikė atvejų, kai Sirijos kovotojai net patys save sužeidė. Kai kurie samdiniai mano, kad siuntimas į Rusiją ir Baltarusiją yra galimybė toliau perbėgti ir nelegaliai migruoti į ES šalis“, – teigė žvalgybos tarnyba.
Kaip pranešė UNIAN, Ukrainos žvalgybos tarnyba anksčiau teigė, kad Rusijos Federacija Sirijoje atidarė 14 samdinių verbavimo centrų ir rengia kovotojus iš Libijos.
Parengta pagal UNIAN inf.


