O. Scholzas vyksta į Rumuniją, kur susitiks ir su Moldovos prezidente

2023 m. balandžio 3 d. 11:45
Vokietijos kancleris Olafas Scholzas pirmadienį išvyko trumpo vizito į Bukareštą, kur planuoja susitikti su Rumunijos vadovais ir Moldovos prezidente Maia Sandu.
Daugiau nuotraukų (1)
Su Rumunijos prezidentu Klausu Iohannisu ir ministru pirmininku Nicolae Ciuca O. Scholzas pirmiausia planuoja aptarti Europos ir saugumo politiką, taip pat bendradarbiavimą energetikos sektoriuje.
Per trišalį susitikimą su K. Iohannisu ir M. Sandu daugiausia dėmesio tikimasi skirti paramai Moldovai. Buvusi sovietinė respublika, kurioje gyvena 2,6 mln. gyventojų, yra tarp Rumunijos ir Ukrainos.
Proeuropietiška neturtingos šalies vyriausybė kaltina Rusiją sąmoninga destabilizacija. JAV nacionalinio saugumo taryba taip pat neseniai pareiškė, kad Rusijos veikėjai – kai kurie susiję su Rusijos žvalgybos tarnybomis – kursto protestus, siekdami sukelti sukilimą prieš Moldovos vyriausybę.
VokietijaOlafas ScholzasRumunija
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2026 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.