Susitarimas pasiektas: Ukraina gaus 42 JAV naikintuvus F-16

2023 m. rugpjūčio 20 d. 15:50
Lrytas.lt
Ukraina gaus 42 JAV naikintuvus F-16, kurie bus skirti pilotams ir inžinieriams apmokyti, pareiškė Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis po derybų su Nyderlandų ministru pirmininku Marku Rutte.
Daugiau nuotraukų (1)
„Mes su Marku Rutte susitarėme dėl F-16 lėktuvų, kurie bus suteikti Ukrainai po to, kai bus apmokyti mūsų pilotai ir inžinieriai, skaičiaus. 42 naikintuvai. Ir tai tik pradžia. Ačiū, Nyderlandai!“ – rašė jis „Telegram“ platformoje.
V.Zelenskis pasiektus susitarimus pavadino dar vienu žingsniu stiprinant Ukrainos oro erdvės skydą.
„Lėktuvus naudojame tam, kad rusų teroristai nepatektų į Ukrainos miestus ir kaimus“, – pridūrė jis.
Prezidento kanceliarijos vadovas Andrijus Jermakas pridūrė, kad F-16 tikrai atsidurs Ukrainoje.
„Nyderlandai Ukrainai suteiks 42 lėktuvus po to, kai bus apmokyti mūsų pilotai... Atlikti svarbūs darbai, kurie pagreitins lėktuvų gavimo Ukrainoje procesą“, – kalbėjo jis.
Pasak jo, F-16 yra neatsiejamas saugumo komponentas, kuriuo grindžiama taikos formulė Ukrainai.
Parengta pagal „Unian“ inf.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2026 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.