Aljanse manoma, kad JAV pirmajame etape gali atitraukti 82-osios oro desanto divizijos pajėgas. NATO duomenimis, tai būtų apie 20 000 kareivių. Prieš trejus metus po Rusijos invazijos į Ukrainą tuometinis JAV prezidentas Joe Bidenas permetė juos į Europą. Bendras JAV karių skaičius Europoje tada išaugo iki 100 000.
Vienas NATO diplomatas sakė, jog nebūtų nustebęs, jei Donaldas Trumpas grąžintų diviziją į jos bazę Fort Liberty Šiaurės Karolinos valstijoje. „Neturėtume to dramatizuoti“, – teigė diplomatas.
JAV gynybos sekretorius Pete‘as Hegsethas, ketvirtadienį NATO ministrų susitikime komentuodamas galimą įprastinių pajėgų atitraukimą iš Europos, sakė, kad JAV „dar nėra priėmusios sprendimo dėl dalinių skaičiaus“. Tai esą turi nuspręsti D. Trumpas, kaip vyriausiasis ginkluotųjų pajėgų vadas, ir to reikėtų laukti vėliau. „Mes tikrai nesakėme, kad savo sąjungininkus Europoje paliksime liko valiai“, – pabrėžė Pentagono vadovas.
JAV viceprezidentas penktadienį kalbės Miuncheno saugumo konferencijoje. Prieš tai Vokietijos konservatorių kandidatas į kanclerio postą Friedrichas Merzas pareiškė manantis, kad J. D. Vance‘as renginyje paskelbs „labai griežtą pareiškimą“ Vokietijos ir Europos adresu. „Tai bus konfrontacinė kalba“, – sakė F. Merzas. Jis rėmėsi JAV šaltinių duomenimis ir pridūrė: „Ši saugumo konferencija dar ilgai liks mūsų atmintyje“.
P. Hegsethas: Europa negali manyti, kad JAV karių buvimas tęsis amžinai
JAV gynybos sekretorius P. Hegsethas penktadienį perspėjo NATO sąjungininkus Europoje nemanyti, kad amerikiečių karių buvimas žemyne „tęsis amžinai“, ir paragino juos skirti daugiau lėšų gynybai.
„Būtent todėl mūsų žinia Europos sąjungininkams yra tokia griežta. Dabar pats metas investuoti, nes jūs negalite daryti prielaidos, kad Amerikos buvimas tęsis amžinai“, – Varšuvoje kalbėdamas šalia savo kolegos iš Lenkijos žurnalistams sakė P. Hegsethas.