V. Zelenskis patvirtino, kad su JAV deramasi dėl paramos mainais į naudingąsias iškasenas

2025 m. vasario 15 d. 17:33
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis šeštadienį Miuncheno saugumo konferencijoje patvirtino, kad su Jungtinėmis Valstijomis vyksta derybos dėl Vašingtono tolesnės paramos Ukrainai ginantis nuo Rusijos agresijos mainais į naudingąsias iškasenas, praneša dpa.
Daugiau nuotraukų (4)
JAV prezidentas Donaldas Trumpas anksčiau kelis kartus pareiškė, kad Vašingtonas siekia užsitikrinti prieigą prie Ukrainos gausių retųjų žemių elementų ir kitų naudingųjų iškasenų, aiškindamas, kad už savo karinę paramą JAV turėtų gauti ką nors mainais.
Derybų statusas tarp JAV ir Ukrainos iš pradžių buvo neaiškus, o V. Zelenskis išsamiau apie tai Miunchene nekomentavo.
Ukrainos buvęs užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba, artimas V. Zelenskio kolega, teigė, kad kai kurie JAV reikalavimai yra nepriimtini, minėdamas raginimus kompensuoti tiek už jau suteiktą, tiek už būsimą paramą. Vokietijos leidiniui „Der Spiegel“ jis sakė, kad tai jau nebebūtų jokia parama.
D. Kuleba pridėjo, kad beprotiškai skamba ir JAV valstybės sekretoriaus Marco Rubio pareiškimai, jog Vašingtonas rūpestį Ukrainos nepriklausomybe sietų su JAV investicijomis į naudingųjų iškasenų gavybą šioje šalyje.
Volodymyras ZelenskisMiunchenasJAV
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.