Estija dar kartą pareiškė Rusijai, kad nori susigrąžinti pavogtus plūdurus

2025 m. kovo 20 d. 21:45
Tęsiantis ginčui dėl sienos su kaimynine Rusija, Estija dar kartą pareikalavo grąžinti plūdurus, kuriuos, pasak jos, Maskva pavogė iš abi šalis skiriančios Narvos upės vandenų.
Daugiau nuotraukų (1)
„Pabrėžiame, kad Estijos teritorija yra neliečiama, o plūdurų pašalinimas iš Estijos vandenų yra nepriimtinas“, – ketvirtadienį pareiškime teigė Estijos užsienio reikalų ministerija.
2024 m. gegužę Rusija be išankstinių konsultacijų pašalino 24 iš 50 plūdurų, kuriuos Estija naudojo laivybos maršrutams žymėti. Narvos upė sudaro sieną tarp abiejų šalių ir taip pat žymi rytinę išorinę Europos Sąjungos ir NATO sieną. Talinas ne kartą protestavo prieš plūdurų pašalinimą.
Estijos užsienio reikalų ministerija naujoje notoje pareiškė, kad Talinas mano, jog šiemet būtina vėl pastatyti plūdurus, nes artėja laivybos sezonas, ir norėtų konstruktyviai išspręsti šį klausimą.
Estijos sienos apsaugos tarnyba jau daug metų Narvos upėje stato žymeklius, kad užkirstų kelią netyčiniams sienos kirtimo atvejams.
EstijaRusijaNarva
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2026 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.