D. Trumpas ir toliau įsitikinęs – V. Putiną sustabdyti gali tik jis

2025 m. kovo 23 d. 14:18
Lrytas.lt
JAV prezidentas Donaldas Trumpas sakė, kad jis yra vienintelis žmogus pasaulyje, galintis užbaigti karą Ukrainoje, ir pridūrė, kad pastangos neleisti konfliktui paaštrėti yra „šiek tiek kontroliuojamos“, praneša „Politico“.
Daugiau nuotraukų (1)
„Nemanau, kad pasaulyje yra kas nors, kas galėtų sustabdyti (Rusijos diktatorių Vladimirą Putiną – red past.), išskyrus mane“, – sakė D. Trumpas interviu „Outkick“. „Ir aš manau, kad sugebėsiu jį sustabdyti“, – pridūrė jis.
„Mes turėjome keletą labai racionalių diskusijų, ir aš tiesiog noriu, kad žmonės nustotų žūti“, – sakė D. Trumpas.
Šie komentarai pasirodė praėjus kelioms valandoms po to, kai D. Trumpo specialusis pasiuntinys Steve'as Witkoffas pagyrė V. Putiną kaip „puikų“ lyderį, o ne „blogą žmogų“.
Praėjusią savaitę D. Trumpas surengė atskiras derybas su V. Putinu ir Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu, po kurių Rusijos vadovas sutiko 30 dienų sustabdyti atakas prieš Ukrainos energetikos infrastruktūrą. Nepaisant susitarimo, Maskvos atakos prieš Ukrainą pastarosiomis dienomis tęsėsi.
Sekmadienį V. Zelenskis pakartojo, kad reikia daryti didesnį spaudimą Rusijai, kad būtų pasiektos tvarios paliaubos. „Reikia naujų sprendimų ir naujo spaudimo Maskvai, kad šie smūgiai ir šis karas baigtųsi“, – pareiškė Ukrainos vadovas.
Parengta pagal „Politico“ inf.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2026 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.