Pasak agentūros, tyrimo metu Maskvos gydytojai nustatė, kad J. Tateris turi „psichikos sutrikimų“.
„2025 m. kovo 15 d. psichiatrų komisija piliečiui J. Tateriui nustatė šiuos psichikos sutrikimus: įtampą, impulsyvumą, iliuzines idėjas ir santykius, persekiojimą, ypatingos reikšmės įtakas, kritikos savo būklei stoką“, – bylos medžiagą cituoja TASS.
Amerikiečio teisininkai jo hospitalizavimą pavadino neteisėtu ir nepagrįstu.
„Tyrimo institucijos atstovas negalėjo pratęsti J. Tateriui prevencinės priemonės, todėl nusprendė izoliuoti klientą nuo visuomenės, patalpindamas jį į psichiatrijos ligoninę“, – sakė J. Taterio gynybos atstovas.
Apie JAV piliečio J. Taterio suėmimą tapo žinoma 2024 m. rugpjūtį. Jam buvo iškelta baudžiamoji byla dėl smurto panaudojimo prieš policijos pareigūną. Agentūra „Interfax“ pranešė, kad 46 metų J. Tateris bandė užsiregistruoti viešbutyje „Radisson Blu Olimpyiskiy Hotel“, tačiau jam buvo atsisakyta tai padaryti, nes JAV pilietis neturėjo migracijos kortelės, taip pat dėl jo „agresyvaus elgesio“.
Teigta, kad amerikietis „vartojo necenzūrinius žodžius rusų ir anglų kalbomis“. TASS rašė, kad vyrą viešbutyje sulaikė policijos pareigūnai ir nuvežė į nuovadą, kur jis atsisakė parodyti asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus ir „grubiai sugriebė už rankos“ teisėsaugos pareigūnui. Teismas J. Taterį pasiuntė į ikiteisminio sulaikymo centrą. 2025 m. kovo mėn. amerikietis buvo paleistas į laisvę, nereikalaujant sumokėti užstato, remiantis rašytiniu kaltinamojo pasižadėjimu atvykti į teismą, kai to bus pareikalauta.