Tragedija Pietų Italijoje: nutrūkus lynui keltuvo kabina rėžėsi į žemę, žuvo keturi žmonės

2025 m. balandžio 17 d. 21:41
Keturi žmonės žuvo ir vienas buvo sunkiai sužeistas po to, kai ketvirtadienį netoli Neapolio, pietų Italijoje, ant žemės nukrito keltuvas. Apie tai plačiau rašo portalas „The Guardian“.
Daugiau nuotraukų (2)
Lynas nutrūko jungtyje, kuria turistai buvo keliami iš Kastelamare di Stabija miesto prie Neapolio įlankos į Monte Faito kalną, esantį maždaug už trijų kilometrų.
„Buvo rasti keturi negyvi kūnai, o penktas sužeistas asmuo buvo išgelbėtas ir nugabentas į ligoninę“, – pranešime „Telegram“ pranešė ugniagesių departamentas, kuris pridūrė, kad tai yra galutinis aukų skaičius.
Kampanijos regiono aplink Neapolį vadovas Vincenzo De Luca portalui „Rai“ pasakojo, kad gelbėjimo operacijas apsunkino rūkas ir stiprus vėjas.
Gelbėjimo darbuose dalyvavo daugiau kaip 50 ugniagesių gelbėtojų.
Viena kabina, kurioje buvo 16 keleivių, buvo netoli Kastelamare, ir ji buvo sėkmingai nuleista ant tvirtos žemės. Antroji kabina jau buvo virš Faito kalno prarajos ir dėl rūko gelbėjimo darbai užtruko, sakoma pranešimuose.
Keltuvas buvo ką tik atidarytas vasaros sezonui, o prokurorai sakė pradėję nelaimingo atsitikimo tyrimą.
„Lynų keltuvas vėl atidarytas prieš 10 dienų, laikantis visų reikiamų saugumo sąlygų, – sakė lynų keltuvo bendrovės vadovas Umberto de Gregorio. – Tai, kas įvyko šiandien, yra neįsivaizduojama, nenuspėjama tragedija“.
Italijos ministrė pirmininkė Giorgia Meloni išreiškė „nuoširdžią užuojautą“ aukų šeimoms, pranešė jos biuras.
Lynų keltuvai čia veikia nuo 1952 m. Paprastai kelionė trunka kiek mažiau nei 10 min. Jau 1960 m. čia būta mirtinos nelaimės. Tada nukritus gondolai žuvo keturi žmonės, daugiau kaip 30 buvo sužeisti.
2021 m. vasarą kabina su 31 keleiviu dingus elektrai daugiau kaip valandai įstrigo leisdamasi žemyn. Tada niekas nenukentėjo.
2021 m. šiaurės Italijoje 14 žmonių žuvo, kai Magdžorės ežerą su netoliese esančiu kalnu jungiantis lynų keltuvas nugarmėjo į žemę.
1998 m. Dolomituose esančiame lynų keltuve žemai per mokomąjį skrydį skridęs JAV naikintuvas nutraukė plieninį trosą ir žuvo 20 žmonių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2026 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.