„Šį rytą (8.35 val. Lietuvos laiku) į Tėvo namus grįžo Romos vyskupas Pranciškus. Visas jo gyvenimas buvo pašvęstas tarnystei Viešpačiui ir jo Bažnyčiai, – sakoma K. Farrello pranešime. – Jis mokė mus ištikimai, drąsiai ir su visuotine meile, ypač vargingiausiems ir labiausiai atstumtiesiems, gyventi Evangelijos vertybėmis.“
Katalikų Bažnyčios vadovas mirė Vatikano „Casa Santa Marta“ rezidencijoje, pranešė Vatikano naujienų tarnyba.
„Su didžiuliu dėkingumu už jo, kaip tikro Viešpaties Jėzaus mokinio, pavyzdį, pavedame popiežiaus Pranciškaus sielą begalinei, gailestingai Dievo, Vieno ir Trejybės, meilei“, – priduriama pareiškime.
Vasario pradžioje Pranciškui buvo diagnozuotas bronchitas, tačiau jis ir toliau kasdien rengė išklausymus savo apartamentuose Vatikano viešbutyje.
Vasario 9 d. jis vadovavo lauko Mišioms. Tačiau jis perdavė savo kalbas garsiai skaityti padėjėjui, sakydamas, kad jam sunku kvėpuoti.
Vasario 18-ąją Vatikanas pranešė, kad popiežius Pranciškus buvo paguldytas į ligoninę ir sirgo sunkiu plaučių uždegimu.
Dėl kvėpavimo takų infekcijos popiežius buvo paguldytas į specialią palatą Gemelli ligoninėje Romoje. Romos katalikų bažnyčios vadovas iš ligoninės buvo paleistas kovo 23-ąją.
Popiežiui jaunystėje buvo pašalinta dalis vieno plaučio. Jis ilgą laiką kovojo su sveikatos problemomis, ypač su ūminio bronchito priepuoliais žiemą, o judėdamas po savo apartamentus naudojosi neįgaliojo vežimėliu, vaikštyne arba lazdele.
Popiežius buvo ypač linkęs į plaučių infekcijas, nes suaugęs sirgo pleuritu – plono išorinio plaučių dangalo uždegimu.
Paskutinį kartą popiežius Pranciškus viešumoje pasirodė sekmadienį – pirmąją Velykų dieną.
Tuomet popiežius tūkstančiams tikinčiųjų palinkėjo „Linksmų Velykų“, o tradiciniame palaiminime „Urbi et Orbi“ („Miestui ir pasauliui“) ragino siekti minties laisvės ir tolerancijos.