Kalbėdamas savo pirmojoje kalboje parlamente nuo tada, kai naujoji vyriausybė pradėjo eiti pareigas, B. Pistorius sakė, kad šiais metais bus pradėta nauja savanoriškos karinės tarnybos programa, kuria bus siekiama atkurti nepakankamai stiprią Vokietijos kariuomenę.
„Sutarėme, kad iš pradžių remsimės savanoriškumu – tarnyba, kuri iš pradžių bus savanoriška ir kuria siekiama paskatinti jaunus žmones tarnauti savo šaliai“, – sakė B. Pistorius. „Ir tai sakau visiškai sąmoningai ir sąžiningai: akcentas taip pat yra „iš pradžių“, jei nepavyktų įdarbinti pakankamai savanorių“, – kalbėjo Vokietijos ministras.
2011 m. Vokietija sustabdė privalomąją karinę tarnybą. Jos sugrąžinimas reikštų esminį politikos posūkį, kurį lėmė didėjanti Rusijos keliama grėsmė ir nerimas dėl JAV saugumo garantijų patikimumo valdant prezidentui Donaldui Trumpui.
B. Pistorius teigė, kad Bundesveras turi apie 181 500 aktyviosios tarnybos karių – gerokai mažiau, nei planuojama iki 2031 m. surinkti 203 000 karių. Įdarbinimas 2025 m. pradžioje padidėjo 20 proc. tačiau „vis dar turime per mažai žmonių tam, ką turi atlikti mūsų ginkluotosios pajėgos“, perspėjo jis.
Naujoji koalicinė vyriausybė remia įdarbinimo kampaniją. Kancleris Friedrichas Merzas sakydamas kalbą Bundestage pažadėjo sukurti „stipriausią kariuomenę Europoje“.
B. Pistorius pabrėžė, kad Vokietija vadovaus kartu su Prancūzija, Jungtine Karalyste ir Lenkija, ir pridūrė: „Už saugumą Europoje pirmiausia atsakingi patys europiečiai“.
Parengta pagal „Politico“ inf.