Po žinios apie J. Bidenui diagnozuotą vėžį – reakcijos iš B. Obamos ir K. Harris

2025 m. gegužės 19 d. 09:19
Sekmadienį pasirodžius žiniai, kad buvusiam JAV prezidentui Joe Bidenui buvo diagnozuotas agresyvios formos prostatos vėžys, į tai netruko sureaguoti jo kolegos.
Daugiau nuotraukų (1)
Buvęs JAV vadovas Barackas Obama, kuris buvo paskyręs J. Bideną savo viceprezidentu, pareiškė, kad 82-iejų demokratas su liga kovos „su jam būdingu ryžtu ir gracija“.
„Niekas nėra padaręs daugiau nei Joe, kad būtų rastas pažangus visų formų vėžio gydymas, ir esu tikras, jog jis kovos su šiuo iššūkiu su jam būdingu ryžtu ir gracija. Meldžiamės, kad jis greitai ir visiškai pasveiktų“, – tinkle „X“ teigė B. Obama.
Tuo metu J. Bideno viceprezidentė Kamala Harris nurodė, kad buvęs JAV lyderis yra „kovotojas“. K. Harris sakė, kad ją nuliūdino žinia apie nustatytą diagnozę, ir „X“ paskyroje pažymėjo:
„Joe yra kovotojas – žinau, kad jis atrems šį iššūkį su ta pačia stiprybe, atsparumu ir optimizmu, kurie visada nusakė jo gyvenimą ir lyderystę. Tikimės, kad jis visiškai ir greitai pasveiks“, – sakė politikė.
J. Bideno įpėdinis JAV prezidentas Donaldas Trumpas taip pat pareiškė, kad žinia apie J. Bidenui nustatytą vėžį jį „nuliūdino“. „Melania ir aš nuliūdome išgirdę apie naujausią Joe Bideno medicininę diagnozę.
Siunčiame šilčiausius ir geriausius linkėjimus Jill ir visai šeimai, o Joe linkime greitai ir sėkmingai pasveikti“, – savo socialiniame tinkle „Truth Social“ tvirtino D. Trumpas, kuris ne kartą šaipėsi iš J. Bideno dėl jo kognityvinių sugebėjimų.
Apie tai, kad J. Bidenui buvo diagnozuotas vėžys, buvo paskelbta sekmadienį išplatintame buvusio prezidento biuro pareiškime.
Jame teigiama, kad 82-iejų demokratui penktadienį buvo „diagnozuotas prostatos vėžys (…) su metastazėmis kauluose“. „Nors tai yra agresyvesnė ligos forma, vėžys, regis, yra jautrus hormonams, todėl jį galima veiksmingai valdyti. Prezidentas ir jo šeima kartu su gydytojais svarsto gydymo galimybes“, – nurodoma pareiškime.
Kartu pažymima, kad diagnozė buvo nustatyta po to, kai J. Bidenui pasireiškė stiprėjantys šlapinimosi simptomai, o praėjusią savaitę jis buvo apžiūrėtas dėl naujai aptikto prostatos mazgelio.
J. Bideno sūnus Beau Bidenas 2015 m. mirė nuo smegenų vėžio.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2026 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.