Baltarusijos teismas „ekstremistine“ pripažino Europos Tarybos svetainę

2025 m. gruodžio 9 d. 16:26
Minsko Partizanų rajono teismas pripažino „ekstremistine“ oficialią Europos Tarybos svetainę, pranešė currenttime.tv. Į tai dėmesį atkreipė žmogaus teisių centras „Viasna“.
Daugiau nuotraukų (1)
Į „ekstremistų“ sąrašą taip pat įtrauktas Rusijos leidinio „SOTAvision“ „YouTube“ kanalas ir svetainė „Mogilev.media“.
Europos Sąjunga pradėjo taikyti griežtas sankcijas Aliaksandro Lukašenkos režimui 2020 m., kai Baltarusijos valdžia ėmėsi didelio masto susidorojimo su protestuotojais ir nesutinkančiaisiais su šalies vadovybės politika. Tūkstančiai žmonių buvo įkalinti. „Viasna“ duomenimis, nuo 2020 m. dėl politiškai motyvuotų kaltinimų buvo nuteista daugiau nei 7,8 tūkst. žmonių.
Antroji sankcijų banga sekė po plataus masto Rusijos invazijos į Ukrainą. Oficialiai Baltarusijos kariuomenė nedalyvauja Rusijos kare prieš Ukrainą, tačiau A. Lukašenka leido Rusijos kariuomenei naudotis Baltarusijos teritorija.
2024 m. rugsėjį Europos Parlamentas pasmerkė A. Lukašenkos dalyvavimą Rusijos agresijoje prieš Ukrainą ir ukrainiečių vaikų išvežimą bei paragino Tarptautinį Baudžiamąjį Teismą (TBT) Hagoje išduoti jo arešto orderį.
 
BaltarusijaMinskasEuropos Taryba
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2026 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.