NATO šalys, įskaitant Daniją, naudojasi Rusijos ar Kinijos grėsmės baime, kad didintų šiame regione esančias savo karines pajėgas, duodamas interviu valstybinei naujienų agentūrai TASS sakė Rusijos ambasadorius Vladimiras Barbinas.
V. Barbino teigimu, Kopenhaga, pasitelkdama NATO ir didindama karinę įtampą Arktyje, siekia konfrontacijos.
„Rusija neturi agresyvių planų savo Arkties kaimynių atžvilgiu, negrasina joms kariniais veiksmais ir nesiekia užgrobti jų teritorijos“, – dėstė V. Barbinas. Maskva jau yra įspėjusi, kad Rusijos interesų Arktyje negalima ignoruoti.
Kremlius aiškina apie kasdien blogėjančią Kyjivo padėtį: esą lieka vis mažiau pasirinkimų
Rusija, šiaurėje turinti ilgą Arkties vandenyno pakrantę, Arktį laiko savo interesų sfera.
Maskva vis labiau naudojasi šio regiono jūrų keliais ir jame dislokuoja vis gausesnes karines pajėgas.
JAV prezidentas Donaldas Trumpas siekia, kad Vašingtonas imtų kontroliuoti išteklių turtingą Danijos teritoriją, tokias savo ambicijas grįsdamas regiono saugumo problemomis ir menamomis grėsmėmis, kurias kelia Kinija ir Rusija.
Susiję straipsniai
Po nesėkmingų trečiadienį Vašingtone surengtų derybų, kurių metu buvo siekiama išspręsti ginčą dėl Grenlandijos, ES valstybės, įskaitant Vokietiją, paskelbė, kad į salą dalyvauti misijoje pasiųs karių, tokiu būdu parodydamos paramą Danijai.



