Tai jis pasakė tuo metu, kai Vašingtonas ima intensyviau dėti pastangas užgrobti Grenlandiją.
„Keletas išrinktųjų šalių neturėtų turėti privilegijų, pagrįstų savanaudiškais interesais, o pasaulis negali grįžti prie džiunglių įstatymo, pagal kurį stiprieji medžioja silpnuosius“, – teigė jis kalboje, kurią pasakė tuo metu, kai JAV prezidentas Donaldas Trumpas vis aktyviau propaguoja savo politiką „Pirmoje vietoje – Amerika“ ir reikalauja, kad NATO sąjungininkė Danija jam atiduotų Grenlandiją.
„Visos šalys turi teisę ginti savo teisėtus interesus“, – pridūrė jis.
D. Trumpas pagrasino E. Macronui milžiniškais muitais: paveiktų alkoholio kainas
Netiesiogiai užsimindamas apie nepastovią D. Trumpo prekybos politiką, jis kritikavo vienašališkus „kai kurių šalių“ veiksmus ir prekybos susitarimus, kurie, jo nuomone, pažeidžia Pasaulio prekybos organizacijos taisykles.
Praėjusiais metais Pekinas ir Vašingtonas buvo įsitraukę į karštą prekybos karą, kurio metu abi šalys viena kitai pritaikė abipusius muitus.
„Dabartinė daugiašalė prekybos sistema susiduria su precedento neturinčiais ir rimtais iššūkiais“, – sakė jis.
Susiję straipsniai
„Turime tvirtai laikytis daugiašališkumo principo ir skatinti teisingesnės ir labiau lygiavertės tarptautinės ekonominės ir prekybinės tvarkos kūrimą.“



