Po D. Trumpo užuominų dėl intervencijos Kuboje – Havanos reakcija

2026 m. kovo 23 d. 13:05
Atsižvelgiant į padidėjusią įtampą santykiuose su JAV, Kubos kariuomenė imasi atsargumo priemonių dėl galimos kaimyninės šalies intervencijos, pasakė aukštas Kubos pareigūnas.
Daugiau nuotraukų (1)
„Mūsų kariuomenė visada pasirengusi ir šiuo metu ji iš tiesų ruošiasi galimai karinei agresijai“, – sekmadienį transliuotojui NBC sakė Kubos užsienio reikalų viceministras Carlosas Fernándezas.
Jis pridūrė, kad Kubos vadovams būtų „naivu“ ignoruoti konflikto su Jungtinėmis Valstijomis galimybę. „Tačiau mes nuoširdžiai tikimės, kad jo nebus.“
JAV prezidentas Donaldas Trumpas neseniai užsiminė apie galimą socialistinės valdžios valdomos salos „perėmimą“.
„Tiesą sakant, nežinome, apie ką jie kalba, bet galiu pasakyti štai ką: Kuba yra suvereni valstybė“, – paklaustas, ką mano apie tą komentarą, atsakė C. Fernándezas.
Kuba nesutiktų tapti „vasaline ar priklausoma valstybe“, – pridūrė jis.
Santykiai tarp Havanos ir Vašingtono yra įtempti nuo 1959 m. revoliucijos, kuriai vadovavo kairiųjų pažiūrų revoliucionierius Fidelis Castro, o per antrąją D. Trumpo kadenciją padėtis dar labiau pablogėjo.
JAV įvedus naftos embargą, Kubą ištiko dar gilesnė ekonominė ir humanitarinė krizė, kurią taip pat paskatino ilgametis netinkamas reikalų tvarkymas ir korupcija. Šeštadienį visoje šalyje antrą jau kartą per savaitę dingo elektra.
Nepaisant šios įtampos, tarp Vašingtono ir Havanos už uždarų durų vyksta derybos.
C. Fernándezas duodamas interviu transliuotojui NBC atsisakė atskleisti, kada ir kur įvyko paskutinis abiejų šalių atstovų susitikimas.
Ministras pabrėžė, kad Kubos vyriausybės forma, struktūra ir nariai nėra derybų objektas. Komunistų partija tebėra vienintelė legali politinė partija saloje.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2026 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.