Pešmergų kolona, vežanti sunkiuosius ginklus, atvyko į
Turkijos pasienio miestelį Suručą po varginamai lėtos kelionės
per šios šalies teritoriją, nurodė reporteris.
Ten ji susitiko su antrąja Irako pešmergų grupe, kuri
trečiadienį paryčiais buvo atskraidinta į to Turkijos regiono
pagrindinį miestą Šanliurfą, o vėliau išvažiavo į Suručą
laukti ginklo draugų.
Tačiau kol kas dar neaišku, kada kovotojai kirs Turkijos sieną
ir prisidės prie Sirijos kurdų, ginančių Kobanę nuo judėjimo
„Islamo valstybė“ (IS) džihadistų.
Irako kurdų kovotojai laukė viename logistikos centre Suruče,
esančiame už 10 kilometrų nuo sienos, kurį budriai saugojo
Turkijos saugumo pajėgos, neleidusios prisiartinti žiniasklaidos
darbuotojams.
Sunkiąją ginkluotę gabenanti kolona per maždaug parą sukorė
apie 400 kilometrų kelią nuo sienos su Iraku iki Suručo. Šią
kelionę lėtino koloną pakeliui sveikinusios entuziastingų Turkijos
kurdų minios.
Trečiadienį paryčiais iš Turkijos į Kobanę jau išvyko
prieš Damasko režimą kovojančios Laisvosios Sirijos armijos (LSA)
sukilėlių būrys, o tas žingsnis didina viltis, kad pavyks atremti
miestą šturmuojančius džihadistus.
Vėliau buvo pranešta, kad apie 10 Irako kurdų
kovotojų (pešmergų) ketvirtadienį įžengė į Sirijos miestą
Kobanę iš Turkijos teritorijos, pranešė padėtį Sirijoje stebinti
organizacija „Syrian Observatory for Human Rights“.
Šis nevyriausybinė organizacija nurodė, kad kiti Turkijoje
likę pešmergai „artimiausiomis valandomis“ įžengs į tą
pasienio miestą, dar vadinamą Ain al Arabu.
Sirija ketvirtadienį apkaltino
Turkiją „šiurkščiai pažeidus“ jos suverenumą, pranešė
valstybinė televizija po to, kai Ankara leido Irako kurdų kovotojams
ir opozicijos sukilėliams nuvykti į Kobanę kovoti su džihadistais.
„Turkija ir vėl pademonstravo savo sąmokslininkišką
vaidmenį... leisdama užsienio pajėgoms ir teroristų grupuotėms
įžengti į Siriją“, - sakoma Užsienio ministerijos pranešime.
„Tai yra šiurkštus Sirijos suverenumo pažeidimas“, -
priduriama jame.
