„Kariai šią popietę užėmė ir sunaikino tris teroristų
stovyklas Sambisos miške ir išgelbėjo 200 mergaičių bei 93
moteris“, – rašė SMS žinutėje gynybos ministerijos atstovas
spaudai Chrisas Olukolade, turėdamas galvoje
rajoną šiaurės rytinėje Borno valstijoje, kur islamistai yra
įkūrę savo bazes.
„Kol kas nenustatyta, ar šios mergaitės yra iš Čiboko.
Išlaisvinti asmenys dabar tikrinami“, – pridūrė jis.
Ch.Olukolade nenurodė, kiek laiko užtruks nustatyti
išlaisvintųjų tapatybes.
Maždaug 276 mergaitės buvo pagrobtos iš savo bendrabučių
Valstybinėje mergaičių vidurinėje mokykloje atokiame Čiboko
mieste Borno valstijoje balandžio 14-osios vakarą.
57 iš jų sugebėjo pabėgti, tačiau apie kitas 219 mergaičių
nieko nežinoma nuo praėjusių metų gegužės, kai „ Boko Haram“
paskelbė vaizdo įrašą, kuriame buvo nufilmuotos maždaug 100
pagrobtųjų, vilkinčių visą kūną dengiančius hidžabus ir
besimeldžiančių kažkokioje kaimo vietovėje.
Praėjus kelioms savaitėms po mergaičių pagrobimo šaltiniai
Nigerijos saugumo tarnybose ir vietiniai gyventojai sakė, jog gali
būti, kad įkaitės buvo išgabentos į Sambisos mišką.
Tačiau gynybos pareigūnai ir ekspertai pabrėžė, jog mažai
tikėtina, kad mergaitės laikomos kartu ir per 13 mėnesių jos
tikriausiai buvo atskirtos viena nuo kitos.
„Boko Haram“ lyderis Abubakaras Shekau
žadėjo pagrobtas mergaites „ištekinti“ ar parduoti „kaip
verges“.
