Irakas jau netrukus gali paprašyti karinės Rusijos pagalbos

2015 m. spalio 7 d. 16:09
ELTA ir lrytas.lt inf.

Bagdadas netrukus gali paprašyti

Daugiau nuotraukų (2)
„Galime būti priversti paprašyti Rusijos pradėti oro antskrydžių kampaniją Irake jau netrukus. Manau, kad jau ateinančiomis dienomis ar savaitėmis Irakas bus priverstas paprašyti Rusijos pradėti rengti oro antpuolius, o tai priklausys nuo Maskvos sėkmės Sirijoje“, – „Reuters“ sakė Hakimas al-Zamilis. pridūręs, kad šalis nori, jog „rusai atliktų didesnį vaidmenį Irake nei amerikiečiai“.
Irako vyriausybė ir Irano remiamos galingos šiitų pajėgos abejoja Jungtinių Valstijų ryžtu kovoje su „Islamo valstybės“ kovotojais, kontroliuojančiais trečdalį šalies, ir tvirtina, kad JAV vadovaujamos koalicijos rengiami oro antpuoliai yra neveiksmingi. Rusijos aviacijos kampanija prieš vyriausybės priešininkus Sirijoje suteikė vilčių Bagdadui, manančiam, kad Maskva galėtų tapti efektyvia partnere prieš teroristinę grupuotę.
Rusijos intervencija Vidurio Rytuose ir nauja saugumo ir žvalgybinės informacijos dalijimosi sutartis su Iranu, Iraku bei Sirija sukėlė Vašingtono susirūpinimą, kad buvusi Šaltojo karo priešininkė įgyja vis didesnę įtaką naftą gaminančiame regione.
IrakasBagdadasRusija
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2026 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.