„Pagal įstatymų leidybos principus, užklausą dėl taikos palaikymo misijos įvedimo turi teikti Ukrainos parlamentas. Noriu iš karto pasakyti, kad mes negausime Ukrainos parlamento balsų, jei šiame mandate nebus esminės pozicijos: ten negali būti rusų. Todėl, kad rusai – šalies agresorės atstovai ... Visų kitų šalių – draugiškų, kaimyninių – atstovų, žinoma, gali būti taikos palaikymo misijoje“, – ketvirtadienį Kijeve žurnalistams sakė I.Heraščenko, atsakydama į klausimą dėl galimybės misijoje dalyvauti Baltarusijos atstovams.
Ji taip pat pažymėjo, kad Ukraina Baltarusijai akcentuos būtinybę laikytis neutralios pozicijos.
Turėdama omenyje Baltarusijos balsavimą prieš rezoliuciją dėl Krymo JT Generalinės Asamblėjos Trečiajame komitete, I.Heraščenko sakė: „Baltarusija šiuo metu pabrėžia savo taikdarystės istoriją. Baltarusija pabrėžia turinti neutralią areną taikos deryboms dėl situacijos Donbase (Rytų Ukrainoje) sureguliavimo. Akivaizdu, kad neutralumas turi kiek kitokį atspalvį, nei balsuoti prieš rezoliuciją dėl ukrainiečių, Krymo totorių teisių pažeidimų okupuotame Kryme.“
Ji pažymėjo, kad šalys, pretenduojančios į neutralumą, turi tai pademonstruoti ir per svarbius balsavimus tarptautinėse arenose.



