Pietų Korėja paleido įspėjamuosius šūvius po Šiaurės Korėjos dronų įsiveržimo

Pietų Korėja apkaltino Šiaurės Korėją, kad ši pirmadienį per jų sieną skraidino „kelis“ dronus, tai paskatinus Seulo kariuomenei dislokuoti karo lėktuvus ir paleisti įspėjamuosius šūvius, kad juos atbaidytų, vietos žiniasklaidai pranešus, kad vienas iš lėktuvų vėliau sudužo.

​Pietų Korėja apkaltino Šiaurės Korėją, kad ji pirmadienį paleido „kelis“ bepiločius orlaivius per savo sieną, todėl Seulo kariškiai dislokavo karo lėktuvus ir paleido įspėjamuosius šūvius, kad juos atbaidytų.<br>IMAGO/Scanpix asociatyvi nuotr.
​Pietų Korėja apkaltino Šiaurės Korėją, kad ji pirmadienį paleido „kelis“ bepiločius orlaivius per savo sieną, todėl Seulo kariškiai dislokavo karo lėktuvus ir paleido įspėjamuosius šūvius, kad juos atbaidytų.<br>IMAGO/Scanpix asociatyvi nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

2022-12-26 11:07, atnaujinta 2022-12-27 11:19

Tai buvo pirmas kartas per kelis metus, kai Šiaurės Korėjos dronai įsiveržė į Pietų Korėjos oro erdvę, Pchenjanui neseniai atlikus daug sankcijas pažeidžiančių ginklų bandymų.

Pietų kariuomenės Jungtinis štabų vadų komitetas (JCS) teigė, kad kariuomenė 10 val. 25 min. vietos (3 val. 25 min. Lietuvosa) laiku pirmą kartą aptiko įtariamą Šiaurės Korėjos bepilotį orlaivį Gimpo oro erdvėje ir „nedelsdama reagavo“.

„Tai akivaizdi provokacija, kurioje Šiaurės Korėja įsiveržė į mūsų oro erdvę“, – žurnalistams sakė JCS pareigūnas.

Dėl įsiveržimo į šalies teritoriją Seulas paleido įspėjamuosius šūvius ir dislokavo naikintuvus bei atakos sraigtasparnius, kad numuštų penkis dronus, iš kurių vienas pasiekė oro erdvę netoli sostinės.

Vienas iš karo lėktuvų, lengvasis atakos lėktuvas KA-1, vėliau sudužo Hengsongo apygardoje, pranešė naujienų agentūra „Yonhap“.

Pietų Korėjos kariuomenė nenurodė, ar objektai buvo numušti, ar grįžo atgal per sieną, kuri yra viena stipriausiai įtvirtintų vietų pasaulyje.

Kariuomenė taip pat dislokavo savo pilotuojamus ir bepiločius žvalgybos įrenginius teritorijose netoli ir į šiaurę nuo karinės demarkacinės linijos, kad imtųsi „atitinkamų priemonių“.

„Vykdėme žvalgybinę ir operatyvinę veiklą, įskaitant pagrindinių priešo karinių objektų fotografavimą“, – sakė JCS pareigūnas.

„Mūsų kariuomenė ir toliau kruopščiai ir ryžtingai reaguos į tokias Šiaurės Korėjos provokacijas“, – pridūrė jis.

Anot „Yonhap“, kuri citavo Pietų Korėjos transporto ministerijos pareigūną, JCS prašymu maždaug valandai buvo laikinai sustabdyti skrydžiai netoli sostinės esančiuose, svarbiuose Gimpo ir Inčono tarptautiniuose oro uostuose.

Seulo Šiaurės Korėjos studijų universiteto profesorius Yang Moo-jin teigė, kad šis incidentas buvo pirmas kartas, kai Pietų Korėjos skrydžiai buvo sustabdyti dėl „Šiaurės Korėjos dronų pasirodymo“, ir pridūrė, kad jie greičiausiai buvo naudojami šnipinėjimo tikslais.

„Atsižvelgiant į menką Šiaurės Korėjos dronų išvystymo lygį, mažai tikėtina, kad jie turi šiuolaikinėje karyboje naudojamų dronų atakų pajėgumus, – pridūrė jis. – (...) Spėjama, kad jie atvyko į mūsų teritoriją per neseniai vykusius žiemos mokymus.“

Dronų operacijos

Tai pirmas kartas per penkerius metus, kai Šiaurės Korėjos dronai įsiveržė į Pietų Korėjos oro erdvę, prieš tai šiais metais Pchenjanui atlikus precedento neturinčius ginklų bandymus, įskaitant galingiausios iki šiol tarpžemyninės balistinės raketos paleidimą.

Praėjusią savaitę Pchenjanas taip pat paleido dvi trumpojo nuotolio balistines raketas ir pareiškė, kad sukūrė naujus gebėjimus daryti vaizdus iš kosmoso, sakydamas, kad iki kitų metų balandžio mėnesio bus pasirengęs paleisti žvalgybos palydovą.

Šiaurės Korėjos vykdomos dronų operacijos Seului kelia vis didesnį susirūpinimą dėl saugumo, tačiau Pchenjanas neigia bet kokį savo dalyvavimą ir kaltina Pietų Korėją įrodymų klastojimu.

2017 metais Seulo kariuomenė paleido įspėjamuosius šūvius į skraidantį objektą, kuris į šalies oro erdvę įskrido iš Šiaurės Korėjos per Demilitarizuotąją zoną (DMZ).

Prieš metus Pietų Korėjos kariai paleido įspėjamuosius šūvius į įtariamą Šiaurės Korėjos droną, kuris kirto vakarinę sienos dalį – jautriausią DMZ dalį.

2015 metų rugsėjį Pietų Korėja įjungė priešlėktuvinį perspėjimą ir išsiuntė atakos sraigtasparnį bei naikintuvą susekti sieną kirtusį droną, tačiau nesėkmingai.

2014 metais vienas Pietų Korėjos žvejys savo tinkle netoli pasienio salos, esančios į pietus nuo varžovų ginčijamos Geltonosios jūros sienos, rado Šiaurės Korėjos drono nuolaužą.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.