Ši žinia pasirodė praėjus dienai po to, kai Taipėjus pasmerkė Kinijos šaudymo pratybas į pietus nuo Taivano.
Kinija primygtinai tvirtina, kad Taivanas yra jos teritorijos dalis, ir yra pagrasinusi panaudoti jėgą, kad perimtų šios salos kontrolę.
Pastaraisiais metais Pekinas suintensyvino naikintuvų ir karinio jūrų laivyno laivų dislokavimą aplink Taivaną, siekdamas pareikšti pretenzijas į šią salą, kurias Taipėjus atmeta.
Per 24 valandų laikotarpį iki 6 val. (vietos, trečiadienio vidurnakčio Lietuvos laiku) netoli Taivano buvo pastebėti 45 Kinijos orlaiviai ir 14 karo laivų, pareiškime teigė Taipėjaus gynybos ministerija.
Tai yra didžiausias pastebėtų Kinijos orlaivių skaičius šiais metais ir nuo gruodžio 11 d., rodo naujienų agentūros AFP atlikti kasdienių ministerijos duomenų skaičiavimai.
Taivanas trečiadienį dar pranešė, kad Kinija surengė kovines pratybas, kuriose dalyvavo orlaiviai ir karo laivai, ir paskelbė apie „šaudymo pratybas“ maždaug už 40 jūrmylių (74 kilometrų) nuo pietinės salos dalies, kurias Taipėjus pasmerkė kaip pavojingas ir pažeidžiančias „tarptautines normas“.
Taivano kariuomenė į tai sureagavo pasiųsdama pajėgas „stebėti, įspėti ir tinkamai reaguoti“, teigė ministerija.
Pekino užsienio reikalų ministerija trečiadienį atsisakė komentuoti.
Taivano prezidentūra ketvirtadienį „griežtai pasmerkė“ Kinijos veiksmus, kuriuos ji pavadino „akivaizdžia provokacija“. Užsienio reikalų ministerija taip pat paragino tarptautinę bendruomenę „ir toliau kreipti dėmesį Taivano sąsiaurio ir regiono saugumą“.
Antradienį Taivanas sulaikė krovininį laivą su Kinijos įgula, įtariamą nutraukus povandeninį telekomunikacijų kabelį, aptarnaujantį Taivano Penghu salų grupę.
Taivane didėja susirūpinimas dėl kabelių saugumo, nes prieš tai dar buvo kilę įtarimų, kad Kinijai priklausantis krovininis laivas šiais metais nutraukė vieną kabelį į šiaurės rytus nuo salos. Taivanas būgštauja, kad, bandydama perimti salą arba vykdyti jos blokadą, Kinija gali nutraukti ryšių linijas.