VASAROK SU

žiniomis ir žvaigždėmis

Vasarą prenumeruok Lrytas
PREMIUM vos už 12,99 Eur metams
ir gauk bilietą į pasirinktą koncertą
Taujėnų dvare dovanų

Pulkininkas atskleidė, ko Ukraina siekia Rusijos Belgorode: turi ir kitą pasiūlymą Kovo 22-osios įvykiai

2025 m. kovo 22 d. 07:05
Papildyta
Rusijos invazija į Ukrainą perkopė trejų metų slenkstį. Kyjivo pajėgos toliau gina savo teritoriją nuo okupantų puolimo, tuo pat metu traukdamosi iš užimtų Rusijos teritorijų Kursko srityje bei suduodamos smūgius šalies agresorės gilumoje. Tuo tarpu Maskva siekia užimti kuo daugiau Ukrainos žemės prieš galimas taikos derybas JAV prezidentui Donaldui Trumpui siekiant skubiai užbaigti karą.
Daugiau nuotraukų (50)
Rusijos diktatoriaus Vladimiro Putino reikalavimas, kad Rusijos Federacijoje esantys Ukrainos piliečiai iki rugsėjo 10 d. arba įformintų savo statusą, arba išvyktų iš šalies, galioja ir laikinai okupuotų teritorijų gyventojams, pranešė Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos Kovos su dezinformacija centras.
„Rusijos diktatorius Vladimiras Putinas pasirašė potvarkį, kuriuo Ukrainos piliečiai, „neteisėtai esantys Rusijos Federacijoje“, įpareigojami iki rugsėjo 10 d. arba išvykti, arba įteisinti savo statusą. Įsakymas taikomas ir Ukrainos pasų turėtojams, kurie gyvena keturiose Rusijos dalinai okupuotose teritorijose – Donecko, Luhansko, Chersono ir Zaporožės srityse.
Šių naujovių tikslas – daryti didesnį spaudimą okupuotų teritorijų gyventojams. Rusai stengiasi, kad laikinai okupuotų sričių gyventojai negalėtų jokiais būdais parodyti, jog nėra ištikimi Kremliui, tuo tikslu įvedant griežtą asmenų, jų veiklos ir judėjimo kontrolę.
Be to, V. Putino potvarkis yra dar viena priemonė siekiant priverstinai išduoti ukrainiečiams rusiškus pasus ir juos rusifikuoti, pabrėžė KDC.
Pats V. Putinas ir toliau siekia savo seno tikslo – užkariauti Ukrainą – ir bando pasinaudoti artėjančiomis derybomis dėl paliaubų, kad iš Kyjivo ir Jungtinių Valstijų išgautų išankstinių nuolaidų, teigiama Karo studijų instituto (ISW) ataskaitoje.
Rusijos diktatoriaus ir kitų Kremliaus pareigūnų pareiškimai apie tariamus derybų sunkumus, Ukrainos vyriausybės „neteisėtumą“ ir JAV bei Europos nesutarimus tik sustiprina žinią, kad Rusija tikisi ilgo karo Ukrainoje ir taikos tik savo sąlygomis.
ISW taip pat priminė svarbų V. Putino tiesioginį nurodymą Rusijos verslininkams, kurie, pasak Kremliaus vadovo, turėtų ruoštis užsitęsusiam karui.
Sekite svarbiausias karo Ukrainoje naujienas su Lrytas.
UkrainaRusijaUkrainos kariai
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.