Skelbia apie sėkmingus Ukrainos smūgius Rusijai: dronai atakavo dvi gamyklas, kilo gaisras

2025 m. gegužės 24 d. 12:24
Lrytas.lt
Gegužės 24 dienos naktį Rusija pranešė apie masinę bepiločių orlaivių ataką, o šaltiniai internete teigė, kad jos taikiniais tapo „Energiya“ gamykla Jelco mieste ir chemijos pramonės įmonė „Azot“ Tuloje. Apie tai pranešė Rusijos gynybos ministerija.
Daugiau nuotraukų (1)
Lipecko srities gubernatorius Igoris Artamonovas pareiškė, kad Jelece buvo paskelbtas raudono lygio perspėjimas apie bepiločių orlaivių pavojų. Jis sakė, kad pramoninėje zonoje nukrito bepiločių orlaivių nuolaužos, nukentėjusiųjų nėra, įvykio vietoje dirba avarinės tarnybos.
Vietos gyventojai teigia, kad ir vėl buvo smogta į „Energia“ gamyklą. Liudininkai pranešė išgirdę mažiausiai penkis sprogimus. Jie taip pat atkreipė dėmesį į sraigtasparnių skrydžius danguje virš miesto.
„Energia“ gamykla specializuojasi cheminių energijos šaltinių gamyboje. Jos gaminiai plačiai naudojami įvairiuose sektoriuose, įskaitant gynybos pramonę, civilinę aviaciją, jūrų transportą ir energetikos sektorių.
Be to, Novomoskovske, Tulos srityje, dėl bepiločių orlaivių smūgio į vietos įmonę buvo apgadintas gamtinių dujų vamzdynas, pareiškė regiono gubernatorius Dmitrijus Miliajevas.
Jis informavo, kad dėl smūgio įvykio vietoje kilo gaisras. Buvo sužeisti trys žmonės – du buvo hospitalizuoti, o vienam medicininė pagalba buvo suteikta vietoje. Viename Novomoskovsko rajone dėl krintančių bepiločių orlaivių nuolaužų buvo nesmarkiai apgadinti keli privatūs namai.
Teigiama, kad iš viso tą naktį oro gynyba esą numušė 94 Ukrainos dronus, iš jų 64 virš Belgorodo srities, 24 dronus virš Briansko srities, po du – virš Kursko ir Lipecko sričių, po vieną – virš Voronežo ir Tulos sričių.
Liudininkai internete pranešė apie virš miesto skraidančius sraigtasparnius. Vietos gyventojų teigimu, girdėjosi mažiausiai šeši sprogimai.
Kovos su dezinformacija centro vadovas Andrijus Kovalenko taip pat patvirtino, kad nukentėjo Rusijos Tulos regione esanti chemijos pramonės įmonė „Azot“.
Pasak jo, kai kurios šioje įmonėje gaminamos cheminės medžiagos gali būti naudojamos kariniams tikslams.
Visų pirma amonio nitratas naudojamas kaip komponentas sprogmenims gaminti, metanolis gali būti žaliava kurui, įskaitant raketinio kuro komponentus, gaminti, o argonas yra inertinės dujos, naudojamos metalurgijoje, ypač metalų, kurie gali būti naudojami gynybos pramonėje, suvirinimui ir terminiam apdorojimui.
„Telegram“ kanalas „Astra“ skelbė, kad po bepiločių orlaivių atakos „Azot“ įmonėje kilo gaisras, liudininkai pranešė apie dūmus.
Pasak Tulos gubernatoriaus Dmitrijaus Milajevo, gaisras buvo užgesintas. Per ataką nukentėjo trys žmonės.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2026 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.