Rusija, pasak Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio, Sumų srities šalies šiaurės rytuose puolimui sutelkė 50 tūkst. karių. Tačiau vyriausybė Kyjive, anot jo, ėmėsi priemonių, kad sutrukdytų Rusijai ten vykdyti plataus masto operaciją, praneša agentūra „Reuters“.
Sumai yra priešais Rusijos Kursko sritį, į kurią rugpjūčio pradžioje įžengė ukrainiečių daliniai. Praėjusį mėnesį, kaip pranešama, Maskvos pajėgos, padedamos Šiaurės Korėjos kareivių, išstūmė Ukrainos karius. Kyjivas teigia, kad vis dar kontroliuoja keletą nedidelių teritorijų.
„Jų didžiausios ir stipriausios pajėgos šiuo metu yra Kursko fronte, – sakė V. Zelenskis žiniasklaidos atstovams. – Kad išstumtų mūsų dalinius iš Kursko srities ir pasirengtų puolamosioms akcijoms prieš Sumų sritį.“
D. Medvedevui žeriant grasinimus Trečiuoju pasauliniu karu – griežtas JAV tonas: „Neapgalvota“
V. Zelenskis taip pat paragino surengti trišalį viršūnių susitikimą su JAV prezidentu Donaldu Trumpu ir Rusijos vadovu Vladimiru Putinu, siekdamas priversti Maskvą nutraukti trejus metus trunkančią invaziją.
V. Putinas anksčiau šį mėnesį atmetė raginimus susitikti su V. Zelenskiu Turkijoje, o Kremlius pareiškė, kad susitikimas tarp dviejų lyderių įvyks tik po to, kai bus pasiektas tam tikras „susitarimas“. Tuo tarpu JAV prezidentas išreiškė nusivylimą tiek V. Putinu, tiek V. Zelenskiu dėl to, kad jie dar nesudarė susitarimo dėl karo pabaigos.
Ukrainos lyderis sakė, kad yra „pasirengęs“ susitikimui „Trumpas-Putinas-ir aš“ ir taip pat paragino Vašingtoną įvesti Maskvai griežtas sankcijas jos bankų ir energetikos sektoriams.
Susiję straipsniai
„Laukiame sankcijų iš JAV, – sakė V. Zelenskis. – D. Trumpas patvirtino, kad jei Rusija nesustos, bus įvestos sankcijos. Su juo aptarėme du pagrindinius aspektus – energetiką ir bankų sistemą. Ar JAV sugebės įvesti sankcijas šiems dviem sektoriams? Labai to norėčiau.“
Sekite svarbiausias karo Ukrainoje naujienas su Lrytas.




