Kariuomenės atstovas spaudai arabų kalba Avichay Adraee platformoje „X“ teigė, kad Deir al Balos regione pasislėpę gyventojai ir perkeltieji palestiniečiai privalo nedelsiant evakuotis.
Izraelis „plečia savo veiklą“ aplink Deir el Balą, įskaitant „teritoriją, kurioje jis anksčiau nevykdė operacijų“, rašė A. Adraee. Jis nurodė palestiniečiams „dėl savo saugumo“ persikelti piečiau, „Viduržemio jūros pakrantėje esančio al Mawasi teritorijos link“.
Dauguma daugiau kaip 2 mln. Gazos gyventojų buvo bent kartą perkelti jau 22-ą mėnesį besitęsiančio karo metu. Izraelis ne kartą ragino evakuoti dideles pakrantės teritorijos dalis.
JAV praneša: Izraelis ir Sirija susitarė dėl ugnies nutraukimo
Jungtinų Tautų (JT) humanitarinės pagalbos agentūra OCHA sausį teigė, kad Izraelio įsakymai evakuotis tebegalioja daugiau kaip 80 proc. Gazos Ruožo teritorijos.
Gazos civilinės gynybos agentūra sekmadienį AFP pranešė, kad per Izraelio smūgius Gazos mieste ir teritorijos pietinėje dalyje žuvo mažiausiai septyni žmonės.
Izraelio ir islamistinės grupuotės „Hamas“ delegacijos pastarąsias dvi savaites vedė netiesiogines derybas dėl 60 dienų paliaubų Gazoje ir 10 gyvų įkaitų paleidimo.
Susiję straipsniai
Iš 251 įkaito, paimto per „Hamas“ išpuolį prieš Izraelį 2023 m. spalį, 49 vis dar laikomi Gazos Ruože. Izraelio kariuomenės teigimu, 27 jų yra žuvę.
Žiniasklaida: nužudyti 30 palestiniečių, laukę pagalbos Gazoje
Nuo Izraelio karinių veiksmų sekmadienį Gazos Ruožo šiaurinėje dalyje žuvo trisdešimt palestiniečių, dar 60 buvo sužeisti. Visi jie laukė atvykstančių humanitarinės pagalbos sunkvežimių, pranešė oficiali palestiniečių naujienų agentūra WAFA.
Pasak liudininkų, al Sudanijos regione Gazos ruožo šiaurėje žuvusios aukos ir sužeistieji buvo neginkluoti. Gazos miesto šiaurės vakarų dalies gatvėse tebegulėjo daugybė kūnų. Remiantis keliais pranešimais, žmonės laukė prie sienos su Izraeliu perėjimo punkto sunkvežimių, gabenančių humanitarinės pagalbos krovinius. Šios informacijos nepriklausomai patikrinti nebuvo įmanoma.
Dar du žmonės žuvo netoli al Šakušo pagalbos dalijimo punkto, esančio šiaurėje nuo pietinio Rafacho miesto, pranešė WAFA.
Palestiniečių teigimu, pagalbos dalijimo punktą į šiaurę nuo Rafacho turi prieštaringai vertinamas „Gazos humanitarinis fondas“ (GHF), kurį remia Izraelis ir JAV.
GHF komentaro nepateikė. Izraelio kariuomenė taip pat dar nepateikė savo pozicijos.
WAFA apskaičiavo, kad nuo 2023 m. spalio Izraelio karinių operacijų Gazos Ruože metu žuvo mažiausiai 58 765 žmonės, daugiau kaip 140 485 buvo sužeisti. Agentūra teigia cituojanti šaltinius palestiniečių medikų tarpe.



