Manoma, kad Šanchajaus laidojimo namai „Longhua“ yra pirmoji įstaiga Kinijoje, kuri būtent tokiu būdu naudoja 3D spausdintuvą.
„Kartais į laidojimo namus yra atvežami kūnai, kurie buvo sužaloti arba kuriems ko nors trūksta, – rašoma laidojimo namų tinklalapyje. – 3D spausdinimo technika mums suteikia įrankius tiksliau ir lengviau pataisyti tai, ką reikia“.
3D spausdintuvai sukuria trijų išmatavimų objektą palaipsniui klijuodami sluoksnius iš įvairių medžiagų. Laidojimo namai šią technologiją pritaiko atkurdami galūnes, plaukus ir veido dalis, kurių velioniai neteko arba kurie buvo kaip nors pažeisti.
Už tai, kad velionio veidas būtų atkurtas naudojant 3D technologijas, žmonėms gali tekti sumokėti apie 4-5 tūkst. juanių (541-677 eurų).
Kai kurie laidojimo namai JAV ir Europoje taip pat pradėjo naudoti 3D spausdinimo technologijas, tačiau ne dėl tos pačios priežasties, kaip „Longhua“.
Viena įmonė „UPD Urns“ sukūrė vaizdo įrašą, kad pritrauktų pirkėjus įsigyti 3D spausdintuvu sukurtas kremavimo urnas ir biustus.
3D spausdinimo technologijos sparčiai populiarėja Kinijoje. Užsienio įmonės šiuo metu dominuoja 3D gamybos rinką, tačiau Kinijos įstaigos sparčiai vejasi konkurentus, pasak vienos rinkos analitiko „International Data Corp“ ataskaitos.