Meksika pasiūlė įteisinti kanapių vartojimą gydymo tikslams

Meksikos prezidentas Enrique

Meksika pasiūlė įteisinti kanapių vartojimą gydymo tikslams<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Meksika pasiūlė įteisinti kanapių vartojimą gydymo tikslams<br>Reuters/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

AFP, BNS ir lrytas.lt inf,

Apr 22, 2016, 2:27 PM, atnaujinta May 28, 2017, 12:47 AM

E.Penos Nieto sprendimas pasiųsti Kongresui svarstyti šį itin reikšmingą įstatymo projektą, tapo nacionalinių debatų dėl kanapių vartojimo reguliavimo rezultatu. Šia tema pastaruoju metu buvo vis plačiau diskutuojama abiejuose Amerikos žemynuose.

„Visuomenė ir mokslo bendruomenė tarė savo žodį. Buvo aiškus konsensusas, kad Meksikos dabartinis dėmesys marihuanos klausimui buvo ribotas“, – pažymėjo prezidentas.

Kongresui pateiktame projekte numatoma leisti vartoti vaistinius preparatus, kuriuose esama kanapių arba jų veikliųjų medžiagų, taip pat didinamas marihuanos kiekis, kurį galima teisėtai laikyti asmeniniam vartojimui – nuo 5 iki 28 gramų.

Tačiau potencialus įstatymas nenumato visiškai legalizuoti marihuaną, ko reikalavo aktyvistai, pernai Aukščiausiame Teisme laimėję istorinę bylą ir pasiekę, kad asmenims būtų leista auginti ir rūkyti kanapes.

E.Pena Nieto sakė, kad jo siūlomu įstatymu siekiama atitaisyti „dviejų tipų neteisingumą“: nesudaromą galimybę pacientams naudoti kanapių preparatus, taip pat „neproporcingai“ griežtas laisvės atėmimo bausmes asmenims, suimtiems dėl marihuanos laikymo.

„Meksikiečiams labai gerai žinomas šios prohibicionistinės ir baudžiamosios schemos, taip pat vadinamojo karo su narkotikais, įsitvirtinusio ilgiau negu 40 metų tarptautiniu lygmeniu, mastas bei ribos“, – pabrėžė prezidentas.

Meksika, kuri yra svarbus kvaišalų gamybos ir kontrabandos į JAV centras, pastarąjį dešimtmetį kentėjo nuo šiurpaus narkotikų kartelių smurto pliūpsnio.

Jau daugiau negu 100 tūkst. žmonių žuvo arba dingo nuo 2006 metų, kai Meksikos vyriausybė pasiuntė karius kovoti su narkotikų kontrabandininkais.

„Laimei, pamažu kyla naujas pasaulinis konsensusas, palankus tarptautinio narkotikų režimo reformai“, – sakė E.Pena Nieto.

Jeigu siūlomas įstatymas būtų priimtas, Meksika galėtų importuoti vaistus, kurių sudėtyje esama kanapių arba tetrahidrocanabinolio (THC) – šių augalų pagrindinės psichotropinės medžiagos.

Tokie preparatai būtų griežtai kontroliuojami sveikatos apsaugos institucijų – kaip ir visi kiti teisėti vaistai.

Tuo tarpu kanapių kiekis, kurį būtų leista turėti asmeniniam vartojimui, „atitiktų tarptautinius standartus“, aiškino E.Pena Nieto.

Meksikos sprendimas atitinka tendenciją, pastaruoju metu išryškėjusią kitose šio regiono šalyse.

Kanados sveikatos apsaugos ministras ketvirtadienį sakė, kad jo vyriausybė ateinančiais metais pasiūlys įteisinti marihuaną, o Urugvajus 2013 metais tapo pirmąja pasaulyje šalimi, visiškai įteisinusioje kanapes.

Gruodį Kolumbijos, kurią tai pat krečia su narkotikais susijęs smurtas, prezidentas pasirašė įsaką, įteisinantį kanapių vaistinius preparatus.

Jungtinėse Valstijose, kurios yra didžiausios iš Meksikos gabenamų kvaišalų vartotojos, 23 valstijos yra įteisinusios kanapių preparatus, o dar keturios, taip pat sostinė Vašingtonas, įteisino marihuanos rekreacinį vartojimą.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.