V.Žirinovskis šaukiasi Ukrainos okupacijos, Krymas ginkluojasi

Nors oficialusis Kremlius Ukrainos atžvilgiu kol kas laikosi santūriai, iš esmės apsiribodamas priekaištais dėl Vakarų kišimosi ir Kijevo įvykius vadindamas teisėtos valdžios nuvertimu, radikaliosios Rusijos jėgos rėžia viską, kas „ant seilės“. Sekmadienį Maskvoje vykusiame Rusijos liberalų demokratų partijos mitinge jos vadovas Vladmiras Žirinovskis nuo scenos rėžė kalbą, kurią visą pusvalandį tiesiogiai transliavo televizija „Rossija 24“.

Kalbėdamas nuo scenos, V.Žirinovskis pademonstravo įspūdingą istorinių ir filologinių žinių bagažą.<br>„Youtube“ nuotr.
Kalbėdamas nuo scenos, V.Žirinovskis pademonstravo įspūdingą istorinių ir filologinių žinių bagažą.<br>„Youtube“ nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Jurgita Noreikienė

Feb 24, 2014, 3:04 PM, atnaujinta Feb 15, 2018, 11:50 PM

Ukrainos valstybės nėra ir negali būti, Rusija pasirengusi suteikti pagalbą, priimdama ją į savo federacijos sudėtį. Tokios radikalios kalbos sulaukia emocingo atsako rusiškoje Ukrainos dalyje – rytuose ir pietuose. O Kryme – net ir ginkluoto. Čia sekmadienį suformuotos savanorių savigynos grupės, lyg ruošiantis tikram pilietiniam karui.

Į Ukrainą – rusų savanoriai

„Mūsų „Omon“ taps naujomis ginkluotosiomis pajėgomis naujojoje respublikoje – Naujarusijoje su sostine Charkovu“, - sekmadienį nuo scenos Maskvoje rėkė V.Žirinovskis ir kreipėsi su viešu prašymu į Vladimirą Putiną – prijungti etninių rusų gyvenamą pietų ir rytų Ukrainą prie Rusijos.

„Paimkite Mažarusiją į Rusijos sudėtį. Jie nori būti po Rusijos vėliava, tai mūsų žemės, tai mūsų šalis, tai mūsų armija. Ir jeigu jūs to nepadarysite, tą padarys rusų savanoriai. Ir jums teks siųsti armiją ginti rusų. O kol kas – pasiųskit 2-3 divizijas į Krymą ginti mūsų Juodosios jūros laivyno, nes tie partizanai iš Lvovo gali užgrobti laivus su branduoliniu ginklu. Krymas visiems laikams turi grįžti į Rusijos sudėtį, ir visi pietryčiai“, - visą veiksmų planą išdėstė radikalusis Rusijos politikas.

„Žinau, kad tūkstančiai jaunų vyrų iš visos Rusijos norėtų nuvažiuoti į Ukrainą“, - kalbėjo V.Žirinovskis ir pristatė pirmosios savanorių grupės, susiruošusios vykti į Charkovą, vadą. Esą, Rusija privalo kištis, nes kišasi Vakarai – rengia kovotojus Lietuvoje, Lenkijoje, Estijoje, Vokietijoje.

Kalbos liktų kalbomis, tačiau po perversmo Kijeve separatistinės idėjos vis ryškiau pasigirsta pačioje Ukrainoje. Į signalus iš Rusijos ypač atsiliepia rusiškoji Ukrainos dalis – rytai ir pietūs.

Krymas ginkluojasi

Kryme, Simferopolio mieste keli tūkstančiai ginkluotų savanorių susirinko į partijos „Rusų vienybė“ mitingą, praneša ruptly.tv. Krymo gyventojai atsiliepė į partijos kvietimą suformuoti ginkluotus gynėjų būrius ir susirinko prie Krymo aukščiausiosios tarybos pastato.

Savanoriai buvo suskirstyti į ginkluotas savigynos grupes, kiekvienai priskiriant po atskirą sritį, kurioje turi „palaikyti viešąją tvarką“. Iš viso suformuota 10 tokių kuopų, kuriose daugiau kaip po 100 žmonių.

Savanoriams netgi buvo surengtas konkursas – jie varžėsi, kas greičiau išrinks ir surinks automatus „Kalašnikov“.

„Rusų vienybės“ partijos tvirtinimu, renginyje dalyvavo mažiausiai 4 tūkst. žmonių. Apie 2 tūkst. vyrų tapo savigynos grupių savanoriais, dar keli šimtai moterų tapo savanorėmis „socialinėmis darbuotojomis“, teikiančiomis medicinos pagalbą.

Partijos atstovai įvykius Kijeve laiko valdžios užgrobimu ir mano, kad teisėta valdžia Ukrainoje nebeegzistuoja.

Mitinguoja rytai ir pietūs

Sevastopolio mieste sekmadienį įvyko kelių dešimčių tūkstančių žmonių mitingas prieš Maidaną. Dniepropetrovske susirinkusieji žygiuodami su „Rusų vienybės“ partijos vėliavomis ir juodais bei oranžiniais dryžiais margintomis Georgijaus kryžiaus spalvų vėliavomis bei juostelėmis skandavo „Bandera nepraeis! Fašizmas nepraeis!“.

Panašaus pobūdžio mitingas įvyko ir Donecke. Šiame mieste bei Sevastopolyje iš Kijevo sugrįžusius „Berkut“ pareigūnus žmonės pasitiko kaip didvyrius.

Odesoje į mitingą prieš Kijevą susirinko apie 10 tūkst. žmonių. O Kerčėje mitinguotojai nuo merijos pastato nuplėšė Ukrainos vėliavą ir iškabino Rusijos.

Ukrainos rusų, nepritariančių Maidanui, mitingai vyko ir kituose miestuose.

Nėra Ukrainos valstybės

Kalbėdamas nuo scenos, V.Žirinovskis pademonstravo įspūdingą istorinių ir filologinių žinių bagažą.

„Kodėl Ukrainoje nėra valdžios? Nes nėra tokios valstybės. Niekada Europos istorijoje nebuvo visų Europos sostinių pripažintos Ukrainos valstybės. Ji niekada neturėjo sostinės, jie klaidžiojo po stepes“, - aiškina V.Žirinovskis.

Nėra ne tik Ukrainos valstybės – nėra ir ukrainiečių kalbos. Dalis žodžių lenkiški, dalis rusiški – tokia, esą, austrų dirbtinai suformuota kalba buvo verčiama kalbėti ten gyvenusius žmones.

V.Žirnovskiui labai rūpi rusų kalbos statuso Ukrainoje klausimas. Jeigu bus reikalaujama kalbėti ukrainietiškai - „tada mes jus padarysime kurčnebyliais, kad iš viso jokia kalba nebekalbėtumėte!

Rusiškai turi vėl kalbėti ne tik Ukraina, bet ir Lenkija, ir Rumunija, ir Vengrija. Pasak V.Žirinovskio, kvailiai Gorbačiovas ir Jelcinas išvedė iš ten armiją. Jis norėtų iš naujo okupuoti visas įmanomas aplinkines šalis, suprantama, ir Lietuvą.

„Suįžūlėję lenkai ir lietuviai nenori mums duoti 80 km į ilgį ir 10 m į plotį, kad patektume iš Maskvos į Kaliningradą be sustojimų ir patikrinimų. Dabar nenori – po to pasiimsim daugiau. Nebebus nei Lietuvos, nei Lenkijos“, - skeryčiojosi V.Žirinovskis.

V.Janukovyčių – tankais į Kremlių

Savo kalboje V.Žirinovskis trykšta atvira neapykanta daugeliui Ukrainos politikų – Olegui Tiagnybokui, iš kalėjimo paleistai Julijai Tymošenko. Pasak jo, matosi, jog J.Tymošenko ligoninėje buvo gerai valgydinama. V.Žirinovskis sugeba nuspėti net jos ligos eigą: „Kai tik bus išrinkta prezidente, iš karto atsistos iš savo vežimėlio“.

V.Žirinovskio palaikančio žodžio nesulaukia nė vienas Ukrainos politikas – suprantama, juk savarankiška Ukraina jam neegzistuoja. V.Janukovyčius sulaukia ne užtarimo, o dar aštresnės kritikos, nei buvę opozicijos politikai.

„Janukovyčius – nieko nesugebantis, bailys. Pažiūrėkite į ji veidą – tikrų tikriausias nusikaltėlis. Jis gaujos vadas, o ne Ukrainos prezidentas“, - nuo scenos šaukė V.Žirinovskis, kviesdamas V.Janukovyčių pasižiūrėti į veiddrodį ir savęs paklausti, ar jis pajėgus būti valstybės vadovu.

„Na, pasėdėjo trejus metus, pajuokavo. Žmonės kapuose ir ligoninėse, visa Ukraina pasimetusi, Rusija susirūpinusi, visas pasaulis nežino, ką daryti, dega miestas Europos centre“, - V.Janukovyčiaus valdymo pasekmes vardija V.Žirinovskis.

Jo nuomone, geriau jau „Vitka“ ar „Vitiokas“ būtų dabar gėręs alų Sočio bare, užkąsdamas džiovinta silke. O dabar slapstosi po savo šalį. Koks iš jo prezidentas – net lėktuvo per sieną neišleidžia.

„Kas jam trukdė kreiptis į mus?“ - nesupranta V.Žirinovskis ir su nostalgija prisimena, kaip į Maskvą pagalbos kreipėsi Afganistano vadovai. Kištis į Afganistano reikalus, skandalisto manymu, Rusijai nereikėjo - svetima šalis, svetima religija, svetimi papročiai. Nors gal reikėjo, bet ne karius siųsti, o bombarduoti Afganistaną iš Tadžikistano. Bet ir ten Rusiją „mini geru žodžiu“. „O Vakarų Ukraina, kurią atėmėm iš lenkų, mums spjauna į veidą“, - nedėkingumu piktinasi V.Žirinovskis.

V.Žirinovskis V.Janukovyčiui į Rusijos kaimynystėje esantį Charkovą atsiųstų visą tankų diviziją – tegul sėdasi ir važiuoja į Maskvą, voliojasi po kojomis Kremliuje ir prašo Rusijos pagalbos. „Bet sąlyga viena – įeiti į Rusijos Federacijos sudėtį!“, - mojuoja kumščiu V.Žirinovskis, palydimas skystų plojimų.

D.Medvedevas abejoja Ukrainos valdžios teisėtumu

Rusijos premjeras Dmitrijus Medvedevas abejoja Ukrainos valdžios legitimumu. „Jeigu galima valdžia laikyti žmones, kurie su juodomis kaukėmis ir automatais „Kalašnikov“ siautėja po Kijevą, tai su tokia valdžia mums dirbti bus sunku“, - sakė D.Medvedevas.

Jis taip pat išreiškė susirūpinimą, kad padėtis Ukrainoje „kelia realią grėsmę Rusijos interesams, mūsų piliečių gyvybei ir saugumui“.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.