Du žmonės žuvo, kai ant jų automobilių užvirto medžiai. O kitoje Airijos dalyje vienas vyras gyvybės neteko bandydamas benzino pjūklu supjaustyti medį.
Audrai „Ophelia“ airiai ir britai ruošėsi rimtai. Airijoje įsigaliojo raudonas pavojaus perspėjimas, reiškiantis, kad kyla grėsmė gyvybei. O Šiaurės Airijoje, Pietvakarių Škotijoje, Velso ir Anglijos šiaurėje ir vakaruose žmonės buvo raginami ruoštis stichijai.
Iš anksto perspėta apie skriejančias nuolaužas, virstančius medžius, dideles bangas, galingą lietų, viešojo transporto, elektros tiekimo ir mobiliųjų telefonų signalo sutrikimus.
Airijoje buvo uždaryti visi universitetai ir mokyklos, atšauktas visų vyriausybės institucijų bei teismų darbas tuose regionuose, kur vėjas kėlė didžiausią pavojų.
Britų salose siaučia uraganas „Ophelia“ – pranešama apie pirmąsias aukas
Be to, nustojo plaukti keltai tarp Airijos ir Jungtinės Karalystės, atšaukta daugiau nei 140 skrydžių. Sustabdytas Airijos traukinių ir autobusų eismas. Dėl to šimtai žmonių negalėjo grįžti namo. Mažiausiai 360 tūkst. namų Airijoje liko be elektros.
Pakrantės apsaugos pareigūnai perspėjo airius vengti autostradų ir neiti į lauką, ypač pajūryje. Dviratininkus jie ragino nerizikuoti ir nesėsti ant dviračių.
Nors stichija jau nebebuvo prilyginama uraganui, audros „Ophelia“ vėjo gūsiai vietomis siekė uraganinį 130–190 km per val. greitį.
Airijos meteorologijos tarnyba perspėjo, kad „Ophelia“ yra galingiausia šaliai smogusi audra per daugiau nei pusę amžiaus. 1961 metais smogus uraganui „Debbie“, pačiam galingiausiam Airiją talžiusiam ciklonui šalies istorijoje, žuvo 18 žmonių.
Prie Europos krantų atogrąžų audros kartais pasirodo, tačiau „Ophelia“ vis tiek nustebino mokslininkus.
„Dažniausiai tai yra labai silpnos audros. Kad audra pasiektų Europą su tokia jėga, beveik prilygstančia uraganą, yra gan neįprasta“, – teigė Nyderlandų karališkojo meteorologijos instituto klimatologas Reindertas Haarsma.
Socialiniuose tinkluose Britų salų gyventojai dalinosi nuotraukomis ir vaizdo įrašais. Korke, Pietų Airijoje, gyvenanti Sarah Kavanagh nufilmavo kaip vakar anksti ryte, prieš smogiant audrai „Ophelia“, gausybė paukščių staiga pradėjo skristi į salos gilumą.
Be to, galingas vėjas į krantą Pietų Anglijoje ir Šiaurės Velse išmetė daugybę medūzų. Vaikai, šunų augintojai ir banglentininkai perspėti, kad saugotųsi jų, nes jos gali nudeginti odą.
Tuo metu Airijos gynybinės pajėgos rengėsi evakuoti žmones ir padėti sutvirtinti nuo potvynių saugančias gynybines priemones. O Jungtinėje Karalystėje trys kariškių batalionai – iš viso 1,2 tūkst. žmonių – pasiruošė skubėti į pagalbą.
Tiesa, panikavo ir audrai ruošėsi ne visi. Rytų Anglijos gyventojai dėl „Ophelios“ atnešto karšto oro mėgavosi bobų vasara: vakar temperatūra siekė 22–23 laipsnius šilumos.
