Kaune užkandinę įkūrusi pora rado sėkmės formulę: kai kurie klientai čia užsuka kone kasdien

Kaune jau šešerius metus bengališko ir indiško maisto restoranėlį turintys Jolita ir Faridas Aktar pastebi, kad klientai vis labiau priima ir pamėgsta aštrų maistą, ima suprasti jo subtilybes ir atpažįsta kokybę.

Jolita ir Faridas Aktar.<br>Pranešimo autorių nuotr.
Jolita ir Faridas Aktar.<br>Pranešimo autorių nuotr.
Faridas Aktar.<br>Pranešimo autorių nuotr.
Faridas Aktar.<br>Pranešimo autorių nuotr.
Bengališka virtuvė yra labai artima indiškai.<br>Pranešimo autorių nuotr.
Bengališka virtuvė yra labai artima indiškai.<br>Pranešimo autorių nuotr.
Bengališka virtuvė yra labai artima indiškai.<br>Pranešimo autorių nuotr.
Bengališka virtuvė yra labai artima indiškai.<br>Pranešimo autorių nuotr.
Bengališka virtuvė yra labai artima indiškai.<br>Pranešimo autorių nuotr.
Bengališka virtuvė yra labai artima indiškai.<br>Pranešimo autorių nuotr.
Daugiau nuotraukų (5)

Lrytas.lt

Nov 30, 2021, 8:14 PM

Atrado sėkmės formulę

Nors šešeri metai, atrodytų, nėra labai ilgas laiko tarpas, prekybos miestelyje „Urmas“ įsikūrusio šeimos restoranėlio savininkai sako savo klientų maisto pasirinkimuose pastebintys gan didelius pokyčius.

„Kai tik pradėjome veiklą, labai daug dėmesio skyrėme prisitaikymui prie lietuviško skonio. Bet taip, kad išlaikytume indiškai labai artimos bengališkos virtuvės esmę – autentiškus prieskonius ir mėsos marinavimo būdą.

Užtat leidome sau eksperimentuoti su garnyrais bei padažais. Tai pasiteisino – atradę labiausiai priimtinus lietuviškam skoniui derinius įgijome daug nuolatinių klientų, kurie užsuka pas mus beveik kasdien“, – pasakojo Jolita Aktar.

Aštrių patiekalų jau nevengia moterys

Pasak Jolitos, pastaruoju metu vis daugiau lankytojų nesibaimina aštresnių patiekalų, nori išbandyti ką nors naujo. Ir apskritai yra labiau išprusę šioje srityje: žino įvairius aitriųjų paprikų rūšis, prieskonius, padažų pavadinimus ir numano jų aitrumo lygį.

„Ko gero, labiausiai stebina moterys. Jei tada, kai pradėjome dirbti, aštriau paragauti dažniausiai išdrįsdavo tik vyrai, dabar to neatsisako ir moterys. Leidžia sau eksperimentuoti, mėgautis, pažinti naujus skonius“, – pastebėjimais dalijosi Jolita.

Stebina ir vaikai bei vyresni žmonės, kurie anksčiau neragavę tokio turtingo prieskoniais maisto. Kartais juokaujame, kad jie įgyja priklausomybę nuo gardžių prieskonių aromatų bei skonių gausos.

Populiariausios bengališkoje virtuvėje žaliosios aitriosios paprikos pipirai ir raudonieji aitriųjų paprikų milteliai, kurie, beje, gali būti labai skirtingų aštrumo lygių.

„Mes ruošiame klasikinio aštrumo patiekalus, tačiau tarp mūsų klientų yra ir deginančio skonio mėgėjų, žinančių, kas yra 'Naga' ar 'Carolina' – vienos aitriausių paprikų pasaulyje. Kiekvienam norinčiam pakeliame aštrumo lygį iki jo pageidaujamo“, – teigė pašnekovė.

Padeda sušilti ir neapsunkti

Pasak Farido, aštrūs patiekalai padeda ne tik atrasti naujus skonius ir mėgautis maistu, bet ir gali būti labai aktualūs šaltuoju metų laiku. Ypač jie tinka žmonėms, kurie yra jautresni šalčiui.

„Patiekalams marinuoti naudojame imbierą, česnaką, svogūną, prieskonines žoleles bei įvairius žalumynus.  O aštrūs prieskoniai valgiui suteikia šildančių savybių ir kartu neapsunkina, kaip valgant riebų, kaloringą maistą – cepelinus, plokštainį ir panašiai“, – aiškino J.Aktar.

Bengališkai paruoštą  vištieną, kurios yra net keturi skirtingi skoniai („Tandoori“, „Malai“, „Garlic“, „Chilli“),  „Kebab Republic“ šefas Faridas marinuoja naturaliame jogurte, suteikiančiame mėsai sultingumo, kartu su savo sukurtu kvapniu prieskonių mišiniu.

„Beje, visus padažus gamina pats Faridas ir juose taip pat gausu įvairių bengališkų prieskonių, turinčių sveikatai palankių savybių, kurie gerina virškinimą“, – sakė Jolita.

Nevalgo šviežių daržovių

„Įdomu, kad Bangladeše šviežios daržovės beveik nevalgomos, o tradicinė vištiena patiekiama ketaus lėkštelėse ir primena mums puikiai pažįstamą šašlyką.

Mes kepame vištieną grilyje, bet pateikiame kaip Lietuvoje jau puikiai pažįstamą kebabą. Rudens, žiemos sezono metu išsiilgusiems skonių gausos ir šilumos rekomenduojame paragauti pasirinkto skonio vištienos sveikuoliškame lavaše arba lėkštėje su ypatingai traškiomis bulvytėmis, autentišku ryžių ir avinžirnių garnyru „Kichuri“ ar grilyje keptomis daržovėmis.

Labai džiaugiamės, kad sugebėjome šviežią, kokybišką, pagal tradicinius bengališkos virtuvės principus paruoštą aukštos kokybės maistą padaryti labai patrauklų lietuviškam skoniui ir kartu tinkamą kasdieniam valgymui ne tik vietoje, bet ir išsinešti“, – sakė šeimos verslo atstovai Faridas ir Jolita.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.