Slavų virtuvėse šie virtiniai žinomi nuo seno – pavasariop, kai žmonės norėdavo greičiau suvartoti raugintų kopūstų bačkų turinį, jais gardindavo viską, net lietinius blynus. O mane pasiekusiu ir išbandytu virtinių receptu mielai pasidalinsiu ir su jumis.
Tešlos su grietine, kuri idealiai tinka šiems virtiniams, receptą aprašiau, bet kartoju ir šiame įraše, kad būtų patogiau rasti išsamią informaciją vienoje vietoje.
Iš nurodyto kiekio produktų pagaminu apie 30 virtinių, juos irgi galima šaldyti (rauginti kopūstai mano nuostabai nepraranda skoninių savybių), tad galima gaminti iš dvigubos ar net trigubos normos.
Virtiniai su raugintais kopūstais
Tešlai reikės:
- 315 g kvietinių miltų
- 100 ml vandens
- 30 g grietinės
Įdarui:
- 1 stiklinės su kaupu raugintų kopūstų
- 1 didesnio svogūno
- 50 g šoninės
- 2–3 šaukštų aliejaus kepimui
Tiekiant:
- 1–2 šaukštų grietinės
- 1 šaukšto smulkiai pjaustytų svogūnų laiškų ar kalendrų/petražolių lapelių
Recepto smagumas dar ir tas, kad nereikia sūdyti ar naudoti papildomų prieskonių, visko apstu raugintuose kopūstuose.
Miltus, vandenį ir grietinę sumaišau dubenyje ar virtuvinio kombaino tešlos ruošimo inde iki vientisos, minkomos masės. Atidedu pusvalandžiui pailsėti ir subręsti.
Šoninę supjaustau nedideliais gabaliukais. Į keptuvę pilu aliejų ir jam įkaitus, beriu nedideliais kubeliais supjaustytus svogūnus. Jiems pradedant skaidrėti, sudedu šoninę, raugintus kopūstus ir vis pamaišydama kepu, kol išgaruos visi skysčiai. Palieku atvėsti.
Tešlą plonai iškočioju ir plonasiene stikline išpjaunu apskritimus.
Dedu po šaukštelį įdaro, kraštus užspaudžiu ir sutvirtinu šakute ar užlenkiu kaip kibinus, pirštais formuojant pynutę.
Didesniame puode užkaičiu 2/3 tūrio vandens, jam užvirus dedu virtinius, prižiūriu, kad neliptų prie dugno, šaukštu atsargiai pakeldama kiekvieną jų. Virtiniams iškilus į vandens paviršių verdu apie 4 minutes. Išgriebiu iš vandens tiesiai į lėkštes.
Tiekiu karštus su grietine ir šviežiomis žolelėmis ar svogūnų laiškais.