Kad marinuoti agurkėliai būtų tvirti ir traškūs, nepamirškite 5 svarbių taisyklių Plius korėjietiškas receptas

Vasarai įpusėjus vis dažniau pradedame galvoti apie konservuotų daržovių atsargas. Šiuo metu, kai yra pats agurkų derėjimo pikas, puikus laikas užsiimti agurkų konservavimu. Konservuoti agurkus nėra sudėtinga, tačiau norint išgauti ypatingą konservuotų agurkų skonį, kelias taisykles žinoti pravartu.

Marinuojant arba rauginant agurkus svarbiausia, kad šie net ir po ilgo laiko buvimo stiklainyje išliktų traškūs, taip pat svarbu parinkti ir tinkamus prieskonius, rūgšties kiekį. <br>123rf nuotr.
Marinuojant arba rauginant agurkus svarbiausia, kad šie net ir po ilgo laiko buvimo stiklainyje išliktų traškūs, taip pat svarbu parinkti ir tinkamus prieskonius, rūgšties kiekį. <br>123rf nuotr.
Marinuoti agurkai.<br>123rf nuotr.
Marinuoti agurkai.<br>123rf nuotr.
Korėjietiškai rauginti agurkai.<br>123rf nuotr.
Korėjietiškai rauginti agurkai.<br>123rf nuotr.
Daugiau nuotraukų (3)

Lrytas.lt

Jul 27, 2021, 12:02 PM

„Agurkai Lietuvoje yra vienas mėgstamiausių produktų, skirtų rauginimui ar marinavimui. Ši daržovė  pagal pardavimus papuola į populiariausių daržovių penketuką.

Šiuo metu parduotuvėse apstu šviežių, Lietuvoje užaugintų agurkų, todėl tai puikus laikas pradėti ruoštis žiemai ir pasirūpinti marinuotų, raugintų ar fermentuotų agurkų atsargomis“, – teigia Vilma Juodkazienė, prekybos tinklo „Iki“ maisto ekspertė.

Anot jos, rauginti ar marinuoti agurkai Lietuvoje populiarūs nuo seno. Jie dedami į daugelį tradicinių patiekalų, taip pat valgomi kaip garnyras prie mėsos, žuvies ar bulvių.

Smulkiai supjaustyti agurkėliai puikiai tinka ir įvairiausiems padažams ruošti. Be to, marinuoti ar rauginti agurkai dažnai dedami ir į mėsainius arba dešrainius.

Maisto ekspertė teigia, kad marinavimas ar rauginimas nėra sudėtingas procesas, kurį žmonės įvaldė jau prieš tūkstančius metų. Anot įvairiausių istorinių šaltinių, konservuoti agurkai egzistavo dar 2030 m. prieš Kristų. O žodis „marinatas“ kilęs iš olandiško „pekel“ arba šiaurės vokiečių žodžio „póke“, reiškiančio „druska“ arba „sūrymas“. O kaip žinia, tai yra labai svarbus rauginimo proceso komponentas.

Marinuojant arba rauginant agurkus svarbiausia, kad šie net ir po ilgo laiko buvimo stiklainyje išliktų traškūs, taip pat svarbu parinkti ir tinkamus prieskonius, rūgšties kiekį.

V.Juodkazienė dalijasi keliais patarimais, kuriais vadovaujantis namuose pasiruošite nepakartojamo skonio konservuotų agurkėlių.

Naudokite nedidelius, tvirtus agurkus. Marinavimui arba rauginimui visuomet rinkite pačius mažiausius ir tvirčiausius agurkus. Būtent jie net po ilgo laiko būvimo stiklainyje išliks traškiausi ir nesuminkštės. Jeigu rauginimui ar marinavimui renkatės didelius, peraugusius ir jau suminkštėjusius agurkus –  rezultatas tikrai nenudžiugins. Tiesa, renkantis agurkėlius rauginimui ar marinavimui svarbu dėmesį atkreipti ir į jų rūšis. Marinavimui skirtų agurkų veislės paprastai pasižymi trumpumu ir tvirtumu.

Kuo šviežesni agurkai – tuo geresnis rezultatas. Dar vienas svarbus aspektas – greitas agurkų užmarinavimas. Kuo greičiau po nuskynimo arba nupirkimo bus užraugti ar užmarinuoti agurkai – tuo jie bus skanesni.

Pamirkykite agurkus ledinio vandens vonelėje. Jeigu ką tik nuskintų arba šviežiai nupirktų agurkų iš karto užraugti nepavyko – ne bėda.  Prieš konservuojant pusvalandį agurkus reikėtų palaikyti šaltame vandenyje su ledukais. Taip konservavimui paruošti agurkai įgaus tvirtumo.

Nupjaukite agurko galiuką. Sakoma, kad agurkų gale esančiuose žieduose yra fermentų, kurie marinuojantiems agurkams gali suteikti nepageidaujamo minkštumo. Norint to išvengti, prieš konservuojant reikėtų nupjauti agurkų uodegėles.

Į stiklainį įdėkite taninų. Tai gali būti ąžuolo, vynuogių, juodųjų serbentų lapai. Kartais į stiklainius prieš juos užsandarinant dedami netgi ir keli šaukštai juodosios arbatos. Kaip teigia ekspertė, šie neįprasti ingredientai ne tik padės agurkams išlaikysi savo formą, bet ir pridės ypatingo skonio.

V.Juodkazienė siūlo išbandyti korėjietiškų agurkų receptą.

Korėjietiškas agurkų receptas

Reikės:

  • pusės kilogramo nedidelių agurkų
  • 3 šaukštelių jūros druskos
  • 2 šaukštelių aitriųjų paprikų miltelių
  • 2 šaukštų susmulkinto imbiero
  • 6 susmulkintų česnako skiltelių
  • 2 šaukštų sojų padažo
  • 3 supjaustytų svogūnų
  • 1 puodelio vandens

Kaip gaminti

Nupjaukite agurkų galus ir juos supjaustykite išilgai į keturias dalis. Sudėkite į dubenį. Berkite druską, aitriųjų paprikų miltelius, imbierą, česnaką, sojos padažą ir sudėkite supjaustytus svogūnus. Viską gerai išmaišykite ir dėkite į stiklainius.

Agurkus užpilkite karštu vandeniu. Tvirtai užsukite ir palikite tamsioje vėsioje vietoje fermentuotis.

Tokius agurkus galite patiekti ir po 24 valandų, tačiau kuo ilgiau juos laikysite – tuo daugiau skonio jie įgaus.

Skanaus!

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.