„Formulės 1“ lenktynėse JAV – 50-asis ir istoriją kartojantis M. Verstappeno triumfas

Austine (JAV) sekmadienio vakarą Lietuvos laiku įvyko „Formulės 1“ lenktynės, kuriose eilinį kartą triumfavo „Red Bull“ pilotas Maxas Verstappenas.

Maxas Verstappenas<br> USA Today/Scanpix nuotr.

Oct 22, 2023, 11:50 PM, atnaujinta Oct 23, 2023, 12:00 AM

Olandas lenktynes pradėjo iš šeštosios pozicijos ir po truputį kilo per peletoną, o lenktynėms einant link pabaigos aplenkė dalį lenktynių pirmavusį „McLaren“ lenktynininką Lando Norrisą.

Ši pergalė M.Verstappenui ir „Red Bull“ nieko nereiškia, kadangi tiek lenktynininkas, tiek komanda jau anksčiau užsitikrino tiek asmeninės, tiek konstruktorių įskaitos nugalėtojų vardus.

M.Verstappenui tai buvo penkioliktoji sezono pergalė ir bendrai 50-ji olando karjeroje.

Lenktyninkas pakartojo laimėtų lenktynių viename sezone rekordą, kuris priklauso jam pačiam. Laimėtų lenktynių per sezoną rekordą M.Verstappenas užfiksavo praėjusiais metais, kuomet per visą sezoną laimėjo 15 kartų. Šį rekordą olandas dar galės pagerinti, kadangi šiame sezone dar liko keturios lenktynės.

Antrąją ir trečiąją vietas pasidalino britai Lewisas Hamiltonas („Mercedes“) ir L.Norrisas („McLaren“).

Vienintelis vieno sustojimo strategiją buvo pasirinkęs monakietis Charlesas Leclercas, o tai jam nepasiteisino. „Ferrari“ atstovas šias lenktynes pradėjo pirmas, o užbaigė vos šeštojoje pozicijoje.

Ketvirtąją vietą užėmė kitas „Ferrari“ pilotas Carlosas Sainzas, o penktas liko „Red Bull“ lenktynininkas Sergio Perezas.