„Formulės 1“ organizatorių žinia: pasipylė diskvalifikacijos, keičiasi JAV lenktynių prizininkai

Sekmadienį „Formulės 1“ čempionate nugriaudėjo JAV „Didžiojo prizo“ lenktynės, kuriose ir vėl greičiausias buvo „Red Bull“ vairuojantis olandas Maxas Verstappenas.

L.Hamiltonas.<br>ZP/Scanpix nuotr.

Oct 23, 2023, 9:01 AM

Vis dėlto po lenktynių „Formulės 1“ organizatoriai pranešė žinią net apie dvi sportininkų diskvalifikacijas.

Teigiama, kad dėl bolido atitikimo reglamentų pažeidimo buvo pašalinti Lewisas Hamiltonas („Mercedes“) ir Charlesas Leclerce'as („Ferrari“).

Šios diskvalifikacijos turėjo įtakos ir podiumo rezultatams, nes L.Hamiltonas sekmadienį finišavo antras. Brito diskvalifikacija lėmė, kad į antrąją vietą pakilo Lando Norrisas („McLaren“), o trečiąją vietą užėmė Carlosas Sainzas („Ferrari“).

M.Verstappenui tai buvo penkioliktoji sezono pergalė ir bendrai 50-ji olando karjeroje.

Lenktyninkas pakartojo laimėtų lenktynių viename sezone rekordą, kuris priklauso jam pačiam. Laimėtų lenktynių per sezoną rekordą M.Verstappenas užfiksavo praėjusiais metais, kuomet per visą sezoną laimėjo 15 kartų. Šį rekordą olandas dar galės pagerinti, kadangi šiame sezone dar liko keturios lenktynės.