Devintasis Dakaro ralio etapas: R. Baciuška finišavo trečias, V. Žala skelbia, kad traukiasi iš greičio ruožo V. Jurkevičius etapą baigė tik jį pradėjęs

Tęsiasi intriguojančios 2024-ųjų Dakaro ralis. Iki sunkiausių pasaulio lenktynių maratono pabaigos liko vos keturi greičio ruožai, o savo kelionę tikslo link tęsia ir Lietuvos garbę ginantys lenktynininkai bei ekipažai.

Devintas Dakaro ralio etapas.<br> EPA/Scanpix nuotr.

Jan 16, 2024, 7:30 AM, atnaujinta Jan 16, 2024, 5:35 PM

Antradienį jie pasitiko devintąjį greičio ruožą, kuriame jų laukė nemenki iššūkiai. Ekipažai iš viso turėjo įveikti 639 km atstumą, iš kurių 417 km buvo įskaitiniai.

Lenktynių organizatorių teigimu, didžioji trasos dalis buvo padengta smėlio danga, tačiau jie taip pat siuntė perspėjimą dalyviams – po smėliu buvo gausu pavojų transporto priemonėms galinčių sukelti akmenų.

Tai sukėlė didelių bėdų Vaidoto Žalos ir Paulo Fiuzo bei Vlado Jurkevičiaus ir Aisvydo Paliukėno ekipažams, kurie devintojo greičio ruožo neįveikė. V.Žala dėl motoro gedimo sustojo ties 250-300 km, o V.Jurkevičius dėl gedimo iš lenktynių pasitraukė ties 20 km.

Pirmasis iš lietuvių devintojo greičio ruožo finišą pasiekė Benediktas Vanagas ir Kuldaras Sikkas. Ekipažas preliminariai užėmė 22-ąją vietą. Jie distanciją įveikė per 4 val. 46 min. 58 sek. Nuo lyderio Sebastieno Loebo ir Fabiano Lurquino ekipažas atsiliko 29 min. 25 sek. Bendroje įskaitoje B.Vanagas rikiuojasi 10-oje vietoje.

Gintas Petrus su Jose Marqueso ekipažas finišavo 39-oje vietoje. Jie trasą įveikė per 6 val. 40 sek. Nuo nugalėtojo jie nutolo per 1 val. 43 min. 16 sek. Bendroje įskaitoje ekipažas užima 31-ąją vietą.

Keturratininkas Laisvydas Kancius etapą baigė 4-oje pozicijoje. Lietuvis trasoje užtruko 6 val. 53 min. 08 sek. Nuo nugalėtojo Alexandre'o Giroud'o lietuvis atsiliko 1 val. 3 min. 34 sek. Bendroje įskaitoje mūsiškis lieka 4-as.

Kitas keturratininkas Antanas Kanopkinas etapą užbaigė 6-oje vietoje. Jis distanciją įveikė per 7 val. 23 min. 29 sek. Nuo lyderio jis atsiliko 1 val. 33 min. 55 sek. Bendroje įskaitoje lietuvis kol kas žengia 5-as.

Motobagių klasėje Rokas Baciuška su Orioliu Vidaliu etapą įveikė trečias. Jis distancijoje užtruko 4 val. 55 min. 38 sek. Nuo nugalėtojų Nicolaso Cavigliasso ir Valentinos Pertegarini ekipažas atsiliko per 7 min. 25 sek. Bendroje įskaitoje R.Baciuška yra 4-as.

Emilijos ir Arūno Gelažninkų ekipažas finišavo 15-oje vietoje, trasą įveikę per 6 val. 5 min ir 5 sekundes. Bendroje įskaitoje dalyviai užima 9-ąją vietą.