Dešimtasis Dakaro etapas: B. Vanagas skriejo su trenksmu – užfiksavo asmeninį visų laikų rekordą Finišavo visi lietuvių ekipažai

2024-ųjų Dakaro ralis artėja pabaigos link. Sunkiausiose pasaulio lenktynėse lenktynininkams liko įveikti tik paskutiniuosius du greičio ruožus, o trečiadienį jie pasitiko dar vieną iššūkių kupiną etapą.

B.Vanagas.<br>Komandos nuotr.
B. Vanagas.<br>V. Pilkausko nuotr.
B.Vanagas.<br>TGRB komandos nuotr.
B. Vanagas.<br>B. Vanago komandos nuotr.
L.Kancius.<br>L. Kanciaus komandos nuotr.
V.Žala.<br>Komandos nuotr.
R.Baciuška.<br>Komandos nuotr.
B.Vanagas<br>B.Vanago komandos nuotr.
Daugiau nuotraukų (13)

Jan 17, 2024, 8:10 AM, atnaujinta Jan 17, 2024, 4:03 PM

Šį kartą lenktynininkų bei ekipažų laukė „jubiliejinis“ dešimtasis greičio ruožas, kuriame iš viso reikėjo įveikti 614 km atstumą, iš kurių 371 km buvo įskaitiniai.

Organizatorių teigimu, dešimtajame greičio ruože lenktynininkų laukė gruntu nusėta trasa – gruntu padengta buvo beveik 80 proc. šio etapo.

Automobilių įskaitoje Benedikto Vanago ir Kuldaro Sikko ekipažas dešimtajame greičio ruože pademonstravo išskirtinį greitį. B.Vanagas kartu su savo šturmanu iš Estijos preliminariai finišavo trečioje pozicijoje (dešimta vieta bendroje įskaitoje).

Nuo etapą laimėjusio G.Chicherito ekipažas atsiliko 6 min. 4 sek.

Per visus 12 B.Vanago Dakaro ralio metų lietuvis dar niekada nebuvo jokiame greičio ruože iškovojęs tokios aukštos pozicijos (2015 metais buvo iškovojęs 4 vietą).

Vladas Jurkevičius ir Aisvydas Paliukėnas trečiadienį finišavo preliminariai užimdami 26-ąją poziciją. Ekipažas nuo lyderių atsiliko 28 min. 46 sek.

Tuo tarpu Gintas Petrus ir Jose Marquesas į finišą atvyko 39-oje pozicijoje (29-oji vieta bendroje įskaitoje) ir nuo lyderių atsiliko 55 min. 54 sek

Keturračių įskaitoje besivaržantis Laisvydas Kancius trečiadienį preliminariai finišavo ketvirtoje pozicijoje (tokia pat vieta ir bendroje įskaitoje). Jis etapą laimėjusiam M.Andujarui pralaimėjo 30 min. 16 sek.

Tuo metu kitas keturračių įskaitos Lietuvos atstovas Antanas Kanopkinas trečiadienį finišavo penktoje pozicijoje (tokia pat vieta bendroje įskaitoje). A.Kanopkinas dešimtajame greičio ruože nuo lyderio atsiliko 35 min. 59 sek.

Motobagių įskaitoje besivaržantys Rokas Baciuška ir Orionas Montijano vėl finišavo stipriausiųjų penketuke. Šį kartą ekipažas preliminariai užėmė ketvirtąją poziciją (ketvirta vieta bendroje įskaitoje) ir nuo etapo laimėtojo M.Gastaladio atsiliko 7 min. 29 sek.

SSV motobagių įskaitoje Emilija ir Arūnas Gelažninkai trečiadienį finišavo 13-oje pozicijoje (devintoji vieta bendroje įskaitoje). Jie etapo nugalėtojui Xavierui De Soultraitui nusileido 40 min. 46 sek.