Vienuoliktasis Dakaro ralio etapas: V. Žala – 10-uke, R. Baciuška ir L. Kancius artėja finišo link

Iki 2024-ųjų Dakaro ralio pabaigos liko jau visai nedaug. Ketvirtadienį sunkiausiose pasaulio lenktynėse dalyvaujantis lenktynininkai bei ekipažai pasitiko priešpaskutinį, 11-ąjį, greičio ruožą. Tai buvo paskutinysis „ilgasis“ šių metų Dakaro etapas.

B.Vanagas.<br>Komandos nuotr.
P. Fiuza ir V. Žala.<br>V. Žalos komandos nuotr.
L.Kancius.<br>Komandos nuotr.
B.Vanagas (kairėje).<br>B.Vanago komandos nuotr.
V.Žala.<br>Komandos nuotr.
L. Kancius.<br>L. Kanciaus komandos nuotr.
Vienuoliktasis Dakaro ralio etapas: iš kovos dėl titulo traukiasi lyderis S. Loebas, R. Baciuška išlaiko tempą.<br> Imago/Scanpix nuotr.
Daugiau nuotraukų (8)

2024-01-18 07:50, atnaujinta 2024-01-18 17:11

11-ajame greičio ruože lenktynininkų laukė 529 km atstumas, o 420 km iš jų buvo įskaitiniai.

Ekipažų laukė gruntu pasieta danga – gruntas sudarė beveik 80 proc. visos trasos.

Pirmasis tarp lietuvių ketvirtadienį finišavo Benediktas Vanagas su šturmanu iš Estijos Kuldaru Sikku. Ekipažas preliminariai užėmė 16-ąją vietą, etapo nugalėtojui iš Prancūzijos Guerlainui Chicheritui nusileidęs 26 min. 20 sek. Bendroje įskaitoje B.Vanago ekipažas kyla į 8-ąją vietą.

Puikiai šiame etape pasirodė Vaidotas Žala su Paulo Fiuza. Ekipažas etapą įveikė 8-oje vietoje, jie nuo lyderio atsiliko 15 min. 38 sek. Tiesa, dėl praleistų kelių etapų V.Žala bendroje įskaitoje nesivaržo.

Gintas Petrus su Jose Marquesu 11-ą etapą įveikė 29-oje pozicijoje. Ekipažas nuo nugalėtojo atsiliko 1 val. 1 min. 30 sek. Bendroje įskaitoje jie žengia taip pat 29-oje vietoje.

Vladas Jurkevičius su Aisvydu Paliukėnų etapo neįveikė.

Tuo tarpu keturratininkas Laisvydas Kancius finišą pasiekė 5-oje pizicijoje. Bendroje įskaitoje jis lieka 4-as. Nuo 11-ojo etapo nugalėtojo Alexandre'o Giroud'o lietuvis atsiliko 52 min. 31 sek.

Kitas lietuvis keturratininkas Antanas Kanopkinas dėl ratlankio lūžio 11-ojo etapo nebaigė.

Motobagių klasėje Rokas Baciuška su Orioliu Vidaliu etapą įveikė 5-oje vietoje, nuo nugalėtojų Nicolaso Cavigliassso ir Valentinos Pertegarini atsiliko 15 min. 38 sek. Bendroje įskaitoje ekipažas yra 3-ias.

Emilija ir Arūnas Gelažninkai etapo kol kas nebaigė.