Australijos lenktynėse „Formulėje 1” – dvigubas „Ferrari“ triumfas M. Verstappenas ir „Mercedes“ pilotai nebaigė lenktynių

Australijos lenktynėse „Formulėje 1“ pirmą kartą šį sezoną išvydome naują lenktynių nugalėtoją. Juo tapo „Ferrari“ pilotas Carlosas Sainzas, o antrąją vietą iškovojo jo komandos draugas Charlesas Leclercas.

Carlosas Sainzas<br> AFP/SPO/Scanpix nuotr.
 Carlosas Sainzas<br> EPA/ELTA nuotr.
 Oscaras Piastri<br> EPA/ELTA nuotr.
 Sirgaliai<br> EPA/ELTA nuotr.
 Sergio Perezas<br> EPA/ELTA nuotr.
Daugiau nuotraukų (6)

Mar 24, 2024, 7:48 AM, atnaujinta Mar 24, 2024, 12:57 PM

Tai – trečioji C.Sainzo pergalė jo karjeroje. Pastarąjį kartą ispanas lenktynes laimėjo prieš 500 dienų, kuomet C.Sainzas laimėjo lenktynes Singapūre.

Paskutine podiumo vieta džiaugėsi „McLaren“ pilotas Lando Norrisas, o jo komandos draugas, lenktyniaujantis australas Oscaras Piastri finišavo ketvirtoje vietoje.

Penktas liko „Red Bull“ meksikietis Sergio Perezas.

Lenktynių pradžioje dėl stabdžių gedimo iš lenktynių ketvirtajame rate pasitraukė daugkartinis „Formulės 1” čempionas ir šio sezono lyderis Maxas Verstappenas. Tai – pirmasis kartas per pastaruosius dvejus metus, kuomet Nyderlandų lenktynininkas nebaigė lenktynių.

Be to, pasitraukdamas iš šių lenktynių M.Verstappenas prarado galimybę iškovoti 10-ąją pergalę paeiliui.

Lenktynių nebaigė ir abu „Mercedes“ pilotai. Lewisas Hamiltonas iš lenktynių pasitraukė dėl variklio gedimo, o George‘as Russellas iš lenktynių pasitraukė paskutiniame rate dėl avarijos, kurią sportininkas sukėlė bandydamas prisivyti Fernando Alonso.

Be to, po lenktynių FIA paskelbė, kad F.Alonso už incidentą su G.Russellu gavo 20 sekundžių baudą, dėl kurios ispanas bendroje lenktynių įskaitoje nukrito į aštuntąją vietą.

Tai – pirmas kartas nuo 2018 metų, kuomet abu „Mercedes“ lenktynininkai nebaigė varžybų.