Pirmame kėlinyje pirmavęs „Žalgiris“ pralaimėjo Kipro vicečempionams

Po pirmojo kėlinio pirmavęs VMFD „Žalgiris“ rezultatu 1:2 (1:0) pralaimėjo Kipro vicečempionei Nikosijos „Omonia“ komandai

Jul 15, 2012, 12:49 AM, atnaujinta Mar 18, 2018, 3:46 AM

Vilniaus miesto futbolo draugijos „Žalgiris“ ekipa penktadienį Opalenicoje (Lenkija) žaidė paskutines kontrolines rungtynes prieš kitą savaitę prasidedančias Europos lygos kovas.

Žalgiriečiai treniruočių stovyklą Lenkijoje užbaigė intriguojančia dvikova su Kipro vicečempionais Nikosijos „Omonia“, rašo zalgiris-vilnius.lt.

Ramiai prasidėjusiose rungtynėse abi ekipos pasinėrė į žvalgybą, didžiausią dėmėsį skirdamos gynybai. Pirmąsias 25 minutes pagrindinis veiksmas vyko aikštės viduryje. Atakos buvo retos, pagrįstos komandiniu žaidimu. Kelis kartus smūgiuoti pabandė Tomislavas Pekas ir Vaidotas Šilėnas.

28 minutę žalgiriečiams pirmiesiems pavyko surengti rezultatyvų išpuolį. Ramūnas Radavičius tolimu smūgiu iš kairiojo krašto pasiuntė kamuolį į vartus, kuris į juos įriedėjo atsitrenkęs nuo virpsto.

Tokio akibrokšto nesitikėję „Omonijos“ futbolininkai pastebimai sutriko. Tvirtai iniciatyvą į savo rankas perėmęs „Žalgiris“ rezgė ilgas atakas, užtikrintai kontroliavo kamuolį. Varžovai stengdamiesi jį atimti dažnai pažeisdavo taisykles aikštės viduryje.

Antroje susitikimo pusėje žalgiriečių gretose įvyko kardinalios permainos. Nuo atsarginių žaidėjų suolelio į žaidimą iškart po pertraukos įsiliejo penki nauji futbolininkai, o vėliau ir dar daugiau. Varžovai iš Kipro rungtyniavo žymiai aktyviau nei per pirmąsias 45 minutes, tačiau „Žalgirio“ gynybos jiems kurį laiką nesisekė pralaužti. Prabėgus dvidešimčiai minučių mačas buvo trumpam sustabdytas dėl smarkios liūties. Komandoms sugrįžus į aikštę „Omonia“ pasinaudojo vyravusia šiokia tokia sumaištimi ir tuoj pat išprovoko žalgiriečių pražangą baudos aikštelėje. Teisėjas skyrė 11 metrų baudinį, kurį kipriečiai 67 minutę užtikrintai įmušė.

Lietuvos vicečempionai aktyviai atakuodami stengėsi atstatyti turėtą persvarą, bet to padaryti nepavyko. 75 minutę žalgiriečiai prasižengė netoli savo vartų. Baudos smūgį stojęs atlikti „Omonios“ žaidėjas preciziškai tiksliai perkėlė kamuolį per „Žalgirio“ gynybinę užtvarą. Nuo šio įspūdingo smūgio žalgiriečius bandęs gelbėti Marius Rapalis į vartų kampą skriejusio kamuolio nepasiekė.

Sėkmingą atkarpą sužaidę kipriečiai atgavo pasitikėjimą savo jėgomis. Jų žaidimas tapo žymiai stabilesnis ir patikimesnis, priešingai nei „Žalgirio“, kuris paskutines penkiolika minučių rungtyniavo dažniau be kamuolio nei su juo. Per pridėtą laiką „Omonia“ atsitraukė į gynybą ir išsaugojo antroje susitikimo dalyje įgytą persvarą. VMFD „Žalgiris“: Armantas Vitkauskas, Egidijus Vaitkūnas, Andrius Skerla, Algis Jankauskas, Ramūnas Radavičius, Mantas Kuklys, Andrejus Nagumanovas, Andro Svrljuga, Vaidotas Šilėnas, Tomislavas Pekas, Calumas Elliotas. Po keitimo: Mario Grgurovičius, Pavelas Komolovas, Paulius Janušauskas, Marius Rapalis (46‘),Georgas Freidgeimas (55‘), Povilas Krasnovskis (71‘), Jaunius Juozaitis (74‘), Karolis Urbaitis (86‘).